Diyarbakır'da 'güvercin uçurma' kavgası: 1 ölü, 3 yaralı

Diyarbakır'da 'güvercin uçurma' kavgası: 1 ölü, 3 yaralı
Diyarbakır'da 'güvercin uçurma' kavgası: 1 ölü, 3 yaralı
Diyarbakır'da 'kuş uçurtma' yüzünden iki aile arasında çıkan ve tabancaların da kullanıldığı taşlı, sopalı kavgada 60 yaşındaki Zekiye Demir öldü, 2'si kadın 3 kişi de yaralandı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır Sur İlçesi Hasırlı Mahallesi Yıkıkkaya Sokak üzerinde komşu olan Alpaydıncı ve Demir aileleri arasında, iddiaya göre güvercin uçurma meselesi yüzünden tartışma çıktı. Uçurulan güvercinlerin birbirlerinin damlarına konmasıyla ailelerin tartışması kavgaya dönüştü. Araya girenler kavgaya ayırıp, tarafları evlerine gönderdi.

KAVGA KADINLARIN TARTIŞMASI İLE YENİDEN BAŞLADI

İki ailenin kadın fertleri saat 15.00 sıralarında yine karşı karşıya gelip dünkü olay nedeniyle yine tartışmaya başladı. Ailelerin erkeklerinin de katılmasıyla tartışma tabancaların da kullanıldığı taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Yaşanan arbedede 3’ü kadın 4 kişi yaralandı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, arbedeyi yatıştırdı. Kavgada yaralananlar Diyarbakır Devlet ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan yaralılardan Zekiye Demir, hayatını kaybetti. Polis, mahallede sıkı güvenlik önlemleri alırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.(dha/Canan Altıntaş- Bayram Bulut)