Diyarbakır'da her polis ceza kesebilecek

Diyarbakır'da her polis ceza kesebilecek
Diyarbakır'da her polis ceza kesebilecek
Diyarbakır'da trafik ekiplerinin yanı sıra diğer birimlerdeki 500 polise de trafik cezası kesme yetkisi verildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da trafik ekiplerinin yanı sıra diğer birimlerdeki bir kısmı sivil olan, 500 polise de “Trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleme yetkisi ve görevi” verildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, sürücülere sürekli denetlendikleri hissi verilerek, algılanan yakalanma riskinin arttırılması, trafik güvenliği ile can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla trafik ekipleri yanında sokakta görev yapan diğer polis ekiplerinden de faydalanılmasının gerekli görüldüğü belirtildi.

“2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 6'ncı maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 7'nci maddesine istinaden Trafik Zabıtası dışında tüm il ve ilçelerimizdeki resmi ekip araçları ile görev yapan önleyici hizmetler, asayiş ve polis merkezi ekiplerine ayrıca sivil ekiplerimize 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme Yetkisi ve Görevi' verilecektir” denilen açıklamada, ilde trafik dışındaki hizmet birimlerinde görev yapan ve “Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme Yetkisi ve Görevi” verilen personele 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında eğitim verildiği bildirildi.

POLİSLERE EĞİTİM VERİLDİ

Bu kapsamada eğitim alan 500 personelin 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren “Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı” düzenleme yetkisine sahip olduğu belirtilerek, bu yetki ve görevin verileceği polis sayısının daha da artırılacağı kaydedildi.(aa)


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  eğitim

  ,

  sivil

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet

  ,

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/111610211161025

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ceza - sakar47

  her ceza sizi biraz daha yalnızlığa itecek AKP iktidarınızın sonunu şimdiden görür gibiyim

  Diyarbakır'da her polis ceza kesebilecek - ms@deniz

  Vay başıma, neden bu uygulama sadece Diyarbaır'da oluyor. Bu ne zalımlık Kürtlere her alanda yaşam hakkı yok demektir. Kahrolsun ırkçılık ve faşizm.

  yetmez - Secret Garden

  sn akpciler bu yetkiyi neden sadece polise veriyorsunuzki,bolgemizde vatani icin canini veren korucular var onlarada bu yetkileri vermeniz gerek.hatta imamlarda bu yetki ile donatilmali.okullarda okuyan basortulu kizlarimizda trafik isigi gorevi gormeli giydikleri renkli bas ortusu ile hem elektrikten tasarruf olur hemde devletin tum gorevlileri ise sahip olur.

  Diyarbakir yetmez - seydiyorum

  Niye sadece Diyarbakir?? Bu güzel uygulamanin tüm yurda yayilmasi gerek

  AKEPE GELİR GELSİNDE NASIL GELİRSE GELSİN PEŞİNDENASIL - yakamoz42

  Akepe uyanık,kasaya para gelsinde nasıl gelirse gelsin peşinde,asgari ücretliye,polise,öğretmene vermiyecek bu paraları herhalde?