Diyarbakır'da iki genç intihar etti

Diyarbakır'da iki genç intihar etti
Diyarbakır'da iki genç intihar etti
Diyarbakır'da bir inşaat yakınında iki gencin cesedi bulundu. Polisin 'infaz mı, intihar mı?' şüphesiyle başlattığı incelemede gençlerin aynı silahla intihar ettiği ortaya çıktı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi Nevruz Parkı yakınlarındaki bir inşaatta çalışan işçiler biraz ilerde iki kişinin saatlerce kıpırdamadan yerde yattığını görünce merak ederek yanlarına gitti.

İşçiler biri kız diğeri erkek iki gencin cesetlerini görünce hemen polise haber verdi. Olay yerine giden polis, gençlerin birbirlerine sarılı halde ve başlarına birer el ateş edilerek öldüğünü belirledi.

Erkek gencin yanında bir de tabanca bulan polis, üzerlerinde yaptığı aramada herhangi bir kimlik belgesini bulamadı. Gençlerin üzerinden sadece 2 cep telefonu çıktı.

Bağlar Kaymakamı Mustafa Balaban ile Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Gençlerin cesetleri otopsi yapılmak üzere Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

AYNI SİLAHLA İNTİHAR ETMİŞLER 
Polisin incelemeleri sonucunda ölen gençlerin kimlikleri belli oldu. Başlarından tek kurşunla vuruldukları belirlenen gençlerin 19 yaşındaki Emrullah T. ve Kader T. Olduğu belirlendi.

Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi sonucunda ise olayın intihar olduğu ortaya çıktı. Önce Kader T.'nin eline aldığı tabancayla başına ateş ettiği, ardından da silahı alan Emrullah Tolan'ın başına ateş ettiği belirtildi. Emrullah Tolan'ın cenazesi akşam saatlerinde Devlet Hastanesi'nden ailesi tarafından alındı.

DHA - Canan ALTINTAŞ