Diyarbakır'da ilk otomobil fuarı hızlı başladı

Diyarbakır'da ilk otomobil fuarı hızlı başladı
Diyarbakır'da ilk otomobil fuarı hızlı başladı

Fuarda birbirinden alımlı mankenler görev aldı. Belediye Başkanı Baydemir ve Vali Mutlu fuarda spor bir otomobilin içinde poz verdi. Fotoğraflar: ÖZGüR AYAYDIN / aa

DİYARBAKIR - Doğu ve Güneydoğu’nun ilk otomobil fuarı Diyarbakır’da yapıldı. Son model yerli ve yabancı otomobillerin tanıtıldığı Diyarbakır Oto Show 2009 törenle açıldı. Açılışta Vali Hüseyin Avni Mutlu ile Belediye Başkanı DTP’li Osman Baydemir, spor bir otomobilin içinde kahkahalarla sohbet edip poz verdi.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuar, Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Turcaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası tarafından organize edildi. TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Diyarbakır’da  yaptıkları fuarlarda 100 milyon TL’lik bir ticaret hacmi yarattıklarını söyledi. Baydemir de  “Birbirimiz övmeliyiz, teşekkür etmeliyiz ki geleceğe motivasyon olsun. Kürtçe’de bir söz vardır eğer siz birbirinizi överseniz,  ‘Adam adamı tanır. ’ Ortadoğu’da çok büyük bir değişim süreci yaşanıyor. Yaşanmaya devam edecek. Diyarbakırımız Ortadoğu’nun yeniden dizaynı, kalkınması süreci merkez üs olma rolünü oynamalıdır. Bu trendi başkasına vermemelidir” dedi. (dha)