Diyarbakır'da 'it' dalaşı

Bir aracın çarpması sonucu Dicle Üniversitesi'ne bağlı (D Ü) Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi'ne (DÜSAM) götürülen bir köpek, iki gün sonra karnı deşilmiş halde bulununca kıyamet koptu.

DİYARBAKIR - Bir aracın çarpması sonucu Dicle Üniversitesi'ne bağlı (D Ü) Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi'ne (DÜSAM) götürülen bir köpek, iki gün sonra karnı deşilmiş halde bulununca kıyamet koptu. Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Sevgi Ekmekçiler, köpeğin DÜSAM'da deney amaçlı kullanıldığını iddia etti. Ekmekçiler, ayrıca DÜSAM'da daha önce de Büyükşehir Belediyesi Barınağı'ndan alınan başka hayvanlar üzerinde deneyler yapıldığını öne sürdü. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de bir yıl öncesine kadar DÜSAM'a kısırlaştırmak için köpek verdiklerini, ancak iddialar üzerine buraya köpek vermediklerini söyledi.
DÜSAM Müdürü Prof. Dr. Seçkin Gündüz ise iddiaları reddetti. Ayakları kırık olarak getirilen köpeğin midesinde kanama olduğu için karnının deşildiğini belirterek, "İddiaları ortaya atan derneği sadece 'İt Sevenler Derneği' olarak görüyorum. Başka hayvanlarla uğraştıkları yok. Sokakta insanlar aç dolaşırken onlar hâlâ itlerle uğraşıyorlar" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7458647458640

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.