Diyarbakır'da korkutan yangın

Diyarbakır'da korkutan yangın
Diyarbakır'da korkutan yangın
Diyarbakır'da merkeze bağlı Yemişalan ile Çiftlik mahalleleri yakınlarında bir iş makinesinin boru hattını patlatması sonucu kent merkezinden de izlenen yangın çıktı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Merkeze bağlı Yemişalan ve Çiftlik mahalleleri yakınlarında, bugün saat 16.00 sıralarında çıkan ve kent merkezinden dumanı görülebilen yangın, korkuya yol açtı. Yangın nedeniyle simsiyah dumanlar, yüzlerce metreye yükselirken, yangındaki alevler kent merkezinden de izlenebildi.

Dumanın görülmesi ile uçak düştüğü yönünde dedikodular yayılmaya başlarken, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, "Merkez Bağlar İlçesi'ne bağlı Çiftlik ve Yemişalan Mahalleleri bölgesinde, DSİ'ye ait sulama kanalı inşaatında çalışan bir iş makinasının, bölgeden geçen doğalgaz veya petrol boru hattını patlatması sonucu yangın çıktı. Aldığımız bilgilere göre çok şükür ölü ve yaralı yok. Her ihtimale karşılık itfaiye ve ambulansları bölgeye sevk ettik ve şuan yangın bölgesindeler. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. İlk aldığımız bilgiler bunlar" dedi. Mehmet TÜRK-Canan ALTINTAŞ-Serdar SUNAR / DHA