Diyarbakır'da maç sonrasında arbede çıktı!

Diyarbakırspor -Fenerbahçe maçı sonrası bir grup taraftar ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, öfkeli taraftarları dağıtmak için biber gazı kullandı.


Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle


Taraftarlar stad çevresindeki çöp konteynırlarını ateşe verirken, polise taş attı.Maç sonra stattan ayrılan bir grup öfkeli taraftar, dışarıda güvenik önlemi alan polislerin araçlarına önce tekmeli ardındanda taşlı saldırıda bulundu. Polis, taraftarları dağıtak için cop ve biber gazı kullandı. Stat çevresindeki caddelere dağılan taraftarların attıklaır taşlardan bazı gazeteciler ile yaralananlar oldu. Yaralılar ambulanslarlahastaneye götürülürken, bir süre olaylar stat çevresinde sürdü. Öfkeli taraftarlar çöp konterlerini yakarken, polisle kovalamaca yaşadı. Olaylar yaklaşık 45 içinde kontrol altına alındı.

Süper Lig'in 3. haftasında Diyarbakırspor - Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından stat dışında bir grup taraftar olay çıkardı.
Fenerbahçe'nin 3-1 galip geldiği karşılaşma sonrası bir grup taraftar, polis ile çatıştı. Polis, taş atan taraftarlara basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Olaylarda bazı taraftarlar atılan taşlar sonucu yaralanırken, yol üzerinden geçen bir ambulansın da camları kırıldı.

OLAYLARDA YARALILAR VAR
Diyarbakırspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın ardından olaylar çıktı. Maç sonrasında olay çıkaran taraftarları dağıtmak için polis biber gazı kullandı. Taraftarlar biber gazı atan polise taş atarak karşılık verdi.
Olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi