Diyarbakır'da o fotoğrafları çekenlere soruşturma

Diyarbakır'da o fotoğrafları çekenlere soruşturma
Diyarbakır'da o fotoğrafları çekenlere soruşturma
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda askeri uçakların faaliyetleriyle alakalı askeri bölgenin fotoğraflanması ve görüntüsünün izinsiz alınmasına ilişkin ilgililer hakkında soruşturma başlattı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Irak’ın kuzeyinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava operasyonlarına katılan savaş uçaklarının kalktığı Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nın görüntülenmesi ve fotoğraflarının çekilmesine ilişkin soruşturma başlatıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Diyarbakır 8’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki askeri uçakların faaliyetlerinin ve askeri bölgenin fotoğraf ve görüntüsünün izinsiz olarak alınması, yazılı ve görsel medyada yayınlanması ile ilgili olarak 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Kanunu’na muhalefet suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca ilgili ve sorumlu kişiler hakkında soruşturma başlatılmakla; yürütülen soruşturma devam etmektedir. Soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”

(Ajanslar)