Diyarbakır'da öldürülen doktor sessizce toprağa verildi

Diyarbakır'da öldürülen doktor sessizce toprağa verildi
Diyarbakır'da öldürülen doktor sessizce toprağa verildi
Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen PKK'lıların otomobiline ateş açması sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki doktor Abdullah Biroğlu, Diyarbakır'da ailesi tarafından sessiz şekilde toprağa verildi.

RADİKAL – Diyarbakır 'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasındaki karayolunu Yünlüce Köyü yakınlarında dün saat 18.50 sıralarında kesen silahlı bir grup PKK 'lı, durdurdukları araçtakilere kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada otomobiliyle Kulp'tan Diyarbakır'a giden Kulp Toplam Sağlığı Merkezi doktoru Abdullah Biroğlu, PKK'lıların yol kestiğini görünce aracıyla manevra yaparak bölgeden kaçmaya çalıştığı sırada otomobiline uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Doktor Biroğlu, olay yerinde hayatını kaybederken, bölgeye sevk edilen 112 Acil Servis ekipleri güvenlik gerekçesiyle saatlerce bölgeye giremedi. Biroğlu'nun cenazesi ancak saatler sonra olay yerinden alınabildi.

Doktor Abdullah Biroğul'un cenazesi Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından bugün ailesine teslim edildi. Biroğlu, ailesi tarafından merkez Kayapınar ilçesi Peyas Köyü Mezarlığı'nda ailesi ve mesai arkadaşlarının katılımıyla gözyaşları arasında toprağa verildi. Biroğlu için Dicleliler Yasevi'nde kurulan taziyesine yakınlarının yanı sıra, çok sayıda sağlık çalışanları da katıldı.