Diyarbakır'da polise silahlı saldırı: 1 şehit

Diyarbakır'da polise silahlı saldırı: 1 şehit
Diyarbakır'da polise silahlı saldırı: 1 şehit
Diyarbakır'da polise yönelik silahlı saldırıda iki polis yaralandı. Yaralı polislerden birinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtiliyor.

RADİKAL - Diyarbakır 'da rutin yol kontrolü yapan polislere yönelik silahlı saldırıda trafik polisleri Ali Karahan ve Tansu Aydın yaralandı. Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan polis memurlarından Tansu Aydın şehit oldu. Ali Karahan ise yoğun bakımda tedavi altında. 

Bugün saat 15.00 sıralarında Şehitlik Caddesi'nde rutin kontrol yapan iki polis silahlı saldırıya uğradı. Gelen ilk bilgilere göre polislerden biri kafasından, diğeri vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan polis memurlarının sağlık durumları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak başından yaralanan polis memuru Tansu Aydın'ın hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre saldırıyı düzenleyen kişilerin yüzleri maskeliydi.

Saldırı sonrası hem karadan hem havadan operasyon başlatan polisin, Şehitlik ve Benusen mahallelerinde arama yaptığı bilgisi veriliyor. Habertürk'ün haberine göre ise saldırganlarla polis güçleri arasında Benusen Mahallesi civarında silahlı çatışma çıktı. 

Saldırıyı kimin veya kimlerin yaptığı henüz bilinmiyor.


  http://www.radikal.com.tr/140248114024811

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  VATAN HAİNLERİ - grhn

  7 hazirandan önce demokrasi, insan hakları diyenler, ellerinde silahlarla yollara çıkmaya, kan akıtmaya, daha doğrusu kan emmeye başladılar. Bu güzel vatanda demokrasi de olmaz, insan hakları da olmaz, insanlıkta olmaz. Çünkü kendisinden olmayanın kanını dökmeyi kendilerine hak olarak görenler bu vatanın içinde yaşayan vatan hainleri var