Diyarbakır'da polise silahlı saldırı

Diyarbakır'da polise silahlı saldırı
Diyarbakır'da polise silahlı saldırı
Diyarbakır'da yoldan geçen araçlara molotof kokteyli ve havai fişek atan bir grubu dağıtmak için bölgeye giden polis ekiplerine yüzleri maskeli iki kişi tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

DİYARBAKIRDiyarbakır’da yoldan geçen araçlara molotof kokteyli ve havai fişekli saldırıda bulunan bir grubu dağıtmak için bölgeye giden polis ekiplerine yüzleri maskeli iki kişi tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Polisin de karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Ölen ve yaralananın olmadığı saldırının ardından kaçan iki kişinin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Olay Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Fiskaya Mevkii'nde dün saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Kimliği henüz belirlenemeyen bir grup Dicle Üniversitesi yolu üzerinde yoldan geçen araçlara havai fişek ve molotoflu saldırıda bulunması üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.Bölgeye giden polis ekiplerini gören saldırganlar ara sokaklara kaçınca polis de takip etti. Bir ara sokakta ellerinde uzun namlulu silah bulunan yüzleri maskeli iki kişiyi gören polis, 'dur' ihtarında bulundu. İhtara uymayan iki kişi ateşle karşılık verince polis de ateş açtı. Yaşanan kısa süreli çatışmada ölen ya da yaralanan olmazken kaçan saldırganların yakalanması için polis çalışma başlattı.

Saldırı üzerine bölgeye aralarında Özel Harekat Timlerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bölge abluka altına alınırken, saldırganların Dicle Nehri kıyısındaki ağaçlık alana kaçtıkları belirlendi. Alanda termal kameraların da kullanıldığı geniş çaplı bir operasyon ve arama çalışması başlatıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de olay yerine gelerek çalışmalara katıldı. Bölgede kaçan saldırganları yakalamak için operasyon devam ederken, kent içinde de sıkı güvenlik önlemleri alınıp giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı.


CANAN ALTINTAŞ – BAYRAM BULUT / DHA