Diyarbakır'da şehit olan polise uğurlama töreni

Diyarbakır'da şehit olan polise uğurlama töreni
Diyarbakır'da şehit olan polise uğurlama töreni
Diyarbakır'da bu sabah Silvan yolunda kamyonda çarpışan panzerde şehit olan özel harekat polisi Adem Keleş'in cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Malatya'ya gönderildi. Şehidin nişanlısının asker selamıyla vedası yürek dağladı.

RADİKAL- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan uğurlama törenine şehit polis  Adem Keleş'in ailesi,  Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı ve Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve şehidin polis arkadaşları katıldı.

Şehit polis Adem Keleş'in bayrağa sarılı tabutu ambulanstan alınarak tören alanına getirildiğinde duygusal anlar yaşandı. Şehidin annesi Naciye Keleş, babası Yaşar Keleş ve 3 aylık nişanlısı Sevcan İşbilen, tören alanında gözyaşlarına boğuldu.

Panzer kamyonetle çarpıştı: 1 polis şehit, 7'si polis 11 yaralı

Törene katılan protokol üyeleri, şehidin ailesine başsağlığı dilerken, şehidin nişanlısı Sevcan İşbilen, kadın özel harekat polisine sarılarak töreni izledi. Tören sırasında zaman zaman yere oturan şehidin nişanlısı, daha sonra özel harekat şapkası taktı.

EMNİYET MÜDÜRÜ KONUŞTU

Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Silvan'da devam eden operasyona takviye amaçlı ilçeye giden özel harekat ekiplerini taşıyan aracın, tali yoldan çıkan bir kamyonla çarpışması sonucunda polis memuru Adem Keleş'in şehit olduğunu belirten  Taşdan, "Meslektaşımızı zamansız ebediyete uğurlamak bizleri üzmektedir. Şüphesiz her canlı ölümü tadacaktır, buna inancımız sonsuzdur. Ancak meslektaşımızın genç yaşta görevinin başında, vatanına, milletine hizmet ederken, şehit vermemiz hepimizi derinden üzmektedir" dedi.

ARKADAŞLARI TABUTU TEKBİR GETİREREK TAŞIDI

Yapılan konuşmanın ardından şehit Ali Öztürk için dua okundu. Şehit polisin tabutunun ambulansa taşınması sırasında tören mangasından önce, alandaki özel harekat polisleri tekbirler getirerek tabutun başına koştu. Koşarak katafalkın yanına gelen özel harekat polisleri şehit arkadaşlarının tabutunu omuzlarına alarak, tekbirlerle ambulansa kadar taşıdı.

Nişanlısı Sevcan İşbilen, törenin sonunda şehit polis Adem Keleş'i taşıyan ambulansı asker selamı vererek uğurladı. Şehidin naaşı, daha sonra karayolu ile memleketi Malatya'ya götürülmek üzere yola çıktı.

ŞEHİDİN CENAZESİ MEMLEKETİNDE

Diyarbakır'da zırhlı araçla kamyonetin çarpışması sonucu şehit olan polis memuru Adem Keleş'in cenazesi memleketi Malatya'nın Darende İlçesi'ne getirildi. Cenaze aracıyla ilçeye getirilen şehit Adem Keleş'in naaşı, Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi önünde yakınları ve vatandaşlarca karşılandı. Tekbir ve dualarla araçtan alınan şehidin cenazesi Hulusi Efendi Devlet Hastanesinin morguna konuldu.

Şehit Keleş'in annesi Naciye Keleş ve nişanlısı Sevcan İşleyen, ağıt yaktı. İlçe Emniyet Müdürü Halil Ejder Çelikkaya, hastane önünde toplanan şehidin yakınları ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Adem Keleş'e dua edilmesi gerektiğini belirtti, yarın düzenlenecek cenaze töreni programını aktardı.

Şehit için dua eden yakınları ve vatandaşlar, daha sonra hastane önünden ayrıldı. 

(DHA-AA)