Diyarbakır'da silahlı saldırı: 1 polis şehit, 1 yaralı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde bir işyerinin bahçesinde oturan grubun üzerine kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş açıldı. Olayda, bir polis memuru şehit olurken, bir kişi de yaralandı.


Olay, dün akşam  saat 22.00 sıralarında Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi 1075 Sokak'ta meydana geldi. Nokta isimli altın madeni arama cihazları bölge bayinin bahçesinde oturup sohbet eden bir grubun üzerine, bahçe duvarının üzerine çıkan kişiler tarafından silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte kurşunların isabet ettiği Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Turgay Ak şehit olurken, ismi henüz belirlenemeyen bir kişi de kolundan yaralandı. Saldırganlar olay sonrası duvardan atlayıp ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.
Yaralı vatandaş, olay yerine gelen ambulansla kaldırıldığı Dicle üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alındı.
Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Cadde ve sokak başlarını tutuldu, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Saldırganları yakalamaya çalışan ekipler, olayın terörle bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.
İki çocuk babası Turgay Ak'ın Mersin nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. (dha)