'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'

'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'
'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'
Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ilişkin, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım" diyen İçişleri Bakanı Muammer Güler, Diyarbakır'daki Nevruz'da Öcalan posterleri açılmasıyla ilgili olarak ise "Adli merciler gereğini yapar" dedi.

ANKARA - İçişleri Bakanı Muammer Güler, Abdullah Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ilişkin, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım" dedi.

Güler, TBMM 'ye gelişinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. "Abdullah Öcalan'ın silahları bırakın çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Güler, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım. Bundan sonrasını göreceğiz tabi ki" karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, "Dün yaptığınız açıklamada, Diyarbakır 'daki etkinlikte Öcalan posteri açılırsa suç teşkil eder demiştiniz" sözleri üzerine de Güler, "Adli merciler gereğini yapar" dedi. 

İçişleri Bakanı Güler, Diyarbakır'daki Nevruz etkinliğinde Türk bayrağının bulunmamasına ilişkin ise, "Türk bayrağının olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir"

AA


  http://www.radikal.com.tr/1126140112614031

  YORUMLAR
  (31 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Newroz - leiche

  Hayır ben anlamıyorum ya daha önce ki newroz kutlamaların da Türk bayrağı varmıydı ki şimdi olsun? Sırf laf olsun diye Türk bayragını ele alıp tartışamazsınız!Kürtlerin Türk bayrağı ile bir sorunu ne zaman oldu ki şimdi olsun?İstanbul newrozun da Abdullah Öcalan posteri açıldı kimse birşey demedi,Diyarbakır da açılınca mı sorun oluyor? Devlet neyin peşinde anlamış değilim.

  sayın bakanım - kullaniciadlikisi

  sayın bakanım zorunda mıyız? siz her gün sermaye ile ortak olup canımıza okurken o bayrağı gözlerimize bağ yapmak zorunda mıyız? maymun gözünü açtı sen hala bakan

  ...... - galipgüler

  biri bu ülkede hala demokrasinin gereklerini demokrasi anlayışını türk bayraklarını görmek isteyen şu milletvekillerine anlatsın ve bu ülkede kürt sorunun nedenlerini bilmeyenlerin içişleri bakanı yada devletin karar organlarında yer bulmaması gerektiğini anlatsın.BARIŞA HASRET BİR TOPLUMUN NEDEN TÜRKİYE DE OLUŞTUĞUNU ANLATSIN BİRİ BU BAYRAK SEVDALILARINA.

  Şaka mı? - BaşkaBirşey

  Şaka mı yapıyor bu bakan? Adamla oturup görüşme yapıyorsunuz Kürtlerin ve bu örgütün lideri diye sonra da onun resimlerini taşıyanlara soruşturma açıyorsunuz!!! Ne söylediğinin farkında mısın sen? Siz İmralı'da ki görüşmeleri yoksa Öcalan'la yapmıyor musunuz?

  Bakanin esitlik anlayisi... - düsünür

  Sayin bakan, hani türk ve kürt esit olacakti? Esitlik anlayisiniz halen kendi bayraginizi, kendi simgelerinizi dikte etmenin ötesine gecemiyor. Esitlikse izin veriniz bizde kendimizi sizin gibi ifade edelim: esitlik anlayisinizi "nefretle kiniyoruz".

  Bide nefretlen. - demokrat09

  Hic olmadi bu aciklama. Hain nefrete siddete sondu?

  Türkiye bayragi hadi, - demokrat09

  Ama Türk bayragi hic olmadi.