'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'

'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'
'Diyarbakır'da Türk bayrağı yoktu, nefretle kınıyorum'
Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ilişkin, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım" diyen İçişleri Bakanı Muammer Güler, Diyarbakır'daki Nevruz'da Öcalan posterleri açılmasıyla ilgili olarak ise "Adli merciler gereğini yapar" dedi.

ANKARA - İçişleri Bakanı Muammer Güler, Abdullah Öcalan'ın silah bırakma çağrısına ilişkin, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım" dedi.

Güler, TBMM 'ye gelişinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. "Abdullah Öcalan'ın silahları bırakın çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Güler, "Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım. Bundan sonrasını göreceğiz tabi ki" karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, "Dün yaptığınız açıklamada, Diyarbakır 'daki etkinlikte Öcalan posteri açılırsa suç teşkil eder demiştiniz" sözleri üzerine de Güler, "Adli merciler gereğini yapar" dedi. 

İçişleri Bakanı Güler, Diyarbakır'daki Nevruz etkinliğinde Türk bayrağının bulunmamasına ilişkin ise, "Türk bayrağının olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir"

AA