Diyarbakır'da yeni patlama

Tabut için soruşturma

Şehit Binbaşı Özyalçın'ın tabutunun, bavullarıyla aynı araçta taşınması soruşturuluyor. Özyalçın ve Uzman Onbaşı Cihan Kızıltaş hüzünle uğurlandı. Diyarbakır'da, yol kenarındaki bisikletin selesindeki bomba patladı, biri asker yedi kişi yaralandı.

İSTANBUL - Hakkâri'de şehit düşen Piyade Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın'ın cenazesinin, bavullarıyla aynı kamyonette taşınmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, "Bundan böyle gelen şehit cenazeleri, uçaktan askerler tarafından alınarak ambulansa konulacak ve kargo terminaline götürülecek. Cenaze daha sonra yine askeri törenle dışarıda bekleyen ambulansa konulacak" dedi. Ulutaş, ihmali olanlara gerekli cezanın verileceğini söyledi. İstanbul Valisi Muammer Güler de "Orada, tabii böyle bir görüntü olmaması lazım. Onun belli kuralları var. Belli bir tertip içinde olması lazım. Şehit cenazesinin ayrı, eşyaların ayrı konulması lazım" diye konuştu.
Atatürk Havaalanı Başmüdürlüğü yetkilileriyse, istenildiği takdirde cenaze için ambulans çağrılabileceğin belirtirken ancak şehit cenazesi için böyle bir başvuru yapılmadığını söyledi.