Diyarbakır'da yol kesen PKK'lılar izne giden askeri kaçırdı

Diyarbakır'da yol kesen PKK'lılar izne giden askeri kaçırdı
Diyarbakır'da yol kesen PKK'lılar izne giden askeri kaçırdı
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde karayolunu kesen PKK'lılar durdukları bir araç içerisinde sivil kıyafetli er olduğu iddia edilen 1 kişiyi kaçırdı.

DİYARBAKIR - HAKKARİ – Diyarbakır-Bingöl karayolu, Lice İlçesi yakınlarındaki Fis Ovası Mevkii'nde bugün saat 12.00 sıralarında bir grup PKK 'lı tarafından trafiğe kapatıldı.

PKK'lılar durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yaparken, bir otobüste sivil kıyafetle yolculuk eden ve izne çıkan asker olduğu iddia edilen bir kişiyi kaçırdı.

Duru Jandarma Karakolu ile Kocaköy İlçesi yakınlarında bulunan jandarma ekipleri bölgeye giden araçları geldikleri yönden geri gönderdi. Karayolunun trafiğe açılması için güvenlik güçlerinin çalışma başlattığı bildirildi.

DAĞLICA'YA ULAŞIMI SAĞLAYAN KÖPRÜ HAVAYA UÇURULDU

Öte yandan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesine ulaşımı sağlayan köprü de PKK tarafından havaya uçuruldu. Yüksekova-Dağlıca karayolunun 45'inci kilometresinde bulunan ve Dağlıca Köyü ile burada konuşlu Tabur Komutanlığı'na ulaşımı sağlayan Şehri köprüsüne yerleştirilen tahrip gücü yüksek bomba, uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlama sonucu köprü kullanılamaz hale gelirken, teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

(Ahmet ÜN - Yaşar KAPLAN / DHA)