Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsal kesiminde düzenlenen operasyonlar nedeniyle Valilik tarafından 22 mahallede geçen 5 Kasım'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu sabah kaldırıldı. 

RADİKAL - Dicle İlçesinin Kuzeyi, Kurşunlu, Kırkpınar ve Kayaş mahalleleri ile Görese Dağı Tepe arasında kalan ve 22 mahalleyi kapsayan bölgede Diyarbakır Valiliği tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdirildi. Valiliğin bu konudaki açıklaması şöyle: 

"Dicle ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarına yönelik Dicle Kuzeyi,  Kurşunlu, Kırkpınar, Kayaş mahalleleri ile Görese Dağı Tepe arasında kalan bölgede operasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5 Kasım 2015 Perşembe günü saat 05.00'den itibaren duyurulan yasaklama kararı 7 Kasım 2015 Cumartesi saat 10.00'den itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza, kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan yasağa riayet etme konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederiz." (DİYARBAKIR/DHA)