Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde kaymakamlık bugün saat 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. İlçede sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri duyuldu.

RADİKAL- Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde kaymakamlık bugün saat 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. İlçede sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri duyuldu.

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dün sabah saatlerinde evlerinden çıkıp birliklerine gitmek için otomobile bindikleri sırada Astsubay Tolga Topçuoğlu, Uzman Çavuş Sinan Uçan, PKK 'lıların otomatik silahlı saldırısında şehit oldu. Güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı. Silvan Kaymakamlığı operasyonların sürdüğü ilçede bugün saat 06.00'dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Yasak kararı camiler ve polis araçlarından yapılan anonslarla halka duyuruldu.

Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonların sürdüğü ilçenin birçok yerinden sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri yükseldi. İlçede operasyonlar devam ediyor. DHA