Diyarbakırlı öğrencinin sözleri canlı yayını bitirdi

Diyarbakırlı öğrencinin sözleri canlı yayını bitirdi
Diyarbakırlı öğrencinin sözleri canlı yayını bitirdi
Abbas Güçlü'nün sunduğu Genç Bakış programında Diyarbakırlı bir öğrencinin öldürülen Kürt çocuklardan bahsederek konuk Tamince'ye tepki göstermesi salonu karıştırdı. Güçlü, canlı yayını bitirmek zorunda kaldı.

Kanal D’de yayınlanan Genç Bakış programı bu hafta Akdeniz Üniversitesi'nde yapıldı.

Programın bu haftaki konuğu ise Rixos Otelleri'nin sahibi Fettah Tamince oldu. Ancak programa Diyarbakırlı olduğunu söyleyerek söze başlayan bir öğrencinin söyledikleri damga vurdu. ‘Kürt çocuklar öldürülürken nasıl kariyer yapalım’ diyen gencin sözleri salondan hem tepki hem alkış aldı.

Fettah Tamince’nin gençlere yönelik kariyer önerilerini eleştiren Diyarbakırlı öğrenci, "Akşamdan beri kariyerden bahsediliyor. Evet kariyer, ama ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır 'da hala sokaklarda çocuklar öldürülüyor. Hala Uğur Kaymaz'lar, Ceylan Önkol'lar öldürülüyor. Hala üniversitelerde Şerzan Kurt'lar, Aydın Erdem'ler, Murat İzol'lar katlediliyor. Bu şartlarda biz ne kadar kariyer yapabiliriz. Burada şehit kanlarından bahsediliyor. Artık kan yarıştırmayalım. Yeterince kan akıtıldı. Siz liberal olduğunuz için milyarder olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu ülkede Kürt adamları sadece Kürt oldukları için öldürüldüler. Bunların listeleri de vardır." şeklinde konuşunca salonda alkışlar ve protesto sesleri yükseldi.

ABBAS GÜÇLÜ PROGRAMI BİTİRDİ
Öğrencinin konuşmasına destek veren ve protesto eden diğer öğrencilerin tepkilerini göstermek için hareketlenmesi üzerine Abbas Güçlü öğrencileri yerlerine oturmaya davet etti. Ancak salondaki gerginlik devam edince Abbas Güçlü "Arkadaşları sakinleştirmek için programı kapatmak zorundayız" diyerek programa son verildi.