Dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca hakim karşısında

Dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca hakim karşısında
Dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca hakim karşısında
Dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ile şarkıcı Cenk Eren'in 'uyuşturucu temin etmek' suçundan, 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması bugün başladı.

 

 

İSTANBUL - Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 34 sanık yargılanıyor. Duruşmaya 9 tutuklu sanık ile aralarında Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün'ün de olduğu 13 tutuksuz katıldı. Şarkıcı Cenk Eren mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi.

ÇAĞATAY ULUSOY: OYUNCULUKLA İLGİLENİYORUM

Duruşmada ilk olarak sanıkların kimlik tespiti yapıldı. Siyah takım elbise ile duruşmaya gelen Çağatay Ulusoy, mesleği sorulduğunda "Oyunculukla ilgileniyorum" dedi. Oyuncu Gizem Karaca ise "Okuyorum aynı zamanda oyuncuyum" ifadelerini kullandı. Yusuf Hasan Akgün de tiyatrocu olduğunu söyledi.

TUTUKLU SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR

Duruşmada ilk olarak tutuklu sanık Şeref Deniz'in ifadesi alındı. Örgüt kurma ve yönetme suçlamasını kabul etmeyen Deniz, uyuşturucu satmadığını, eroin dışında her türlü uyuşturucuyu kullandığını söyledi. Tutuklu sanık Necati Fidan, Şeref Deniz'in talimatıyla kimseye uyuşturucu satmadığını ifade ederek uyuşturucu kullandığını belirtti. Fidan, beraatini ve tahliyesini istedi.Tutuklu sanık Emrah Akman, zaman zaman uyuşturucu alıp kullandığını ve Tarlabaşı'ndaki sokak satıcılarından aldığını ifade etti.

BAŞKAN EKİNCİ : ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANABİLİRSİNİZ

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de araya girerek uyuşturucu davalarında etkin pişmanlıktan yararlanılabileceğini hatırlatarak "Ne kadar doğru ifade verirseniz, davaya faydalı bilgiler verirseniz etkin pişmanlıktan yararlanabilirsiniz. Sokak satıcıları değil de tam isim verirseniz sizin faydanıza olur. Bunu bütün sanıklara söylüyorum" diye uyardı.

SANIK PARLAR : CENK EREN BENDEN KOKAİN İSTEMEDİ Tutuksuz sanıklardan Alp Parlar, "Örgüte üye olmadım. Örgüt faaliyetinde ya da bireysel olarak uyuşturucu satmadım. Sanıklardan sadece Erol Tutsak'ı tanırım. Cenk Eren'le (Yüksel Venedik) 2-2,5 yıl önce sosyal medya aracılığıyla tanıştık. Uyuşturucu amacıyla görüşmedik. Cenk Eren benden kokain istemedi. Kendisiyle uyuşturucu ile alakalı hiçbir ortamım olmadı" dedi. Hakim Bülent Kınay ise sanık Parlar'a  "Erol Tutsak'la bir telefon görüşmende, Tutsak sana 'Babadan haber var mı?' diye soruyor. Sen de 'kaburgası kırık' diyorsun. Ben bir araştırma yaptım. Görüşmenin yapıldığı tarihte Cenk Eren, go-kart yaparken kaburgasını kırmış. Görüşmedeki baba, Cenk Eren mi?" diye sordu. Sanık Parlar ise 'baba' diye bahsettiği kişinin Cenk Eren olmadığını, patronu olduğunu söyledi. Duruşmaya yemek arası verildi. (DHA)