Dizi oyuncusu emeklilerin hesaplarını boşaltırken yakalandı

Dizi oyuncusu emeklilerin hesaplarını boşaltırken yakalandı
Dizi oyuncusu emeklilerin hesaplarını boşaltırken yakalandı
Bir bankanın ATM'sine yerleştirdikleri kopyalama düzeneğiyle emeklilerin hesaplarını boşaltan biri dizi oyuncusu kadın 3 kişi İstanbul polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı.

RADİKAL- Emekli vatandaşlar, bilgileri dışında hesaplarının boşaltıldığını belirterek savcılıklara başvurdu. Savcılık, olayın araştırılması için İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat verdi.

Hürriyet.com.tr'den Çetin Aydın'ın haberine göre, ekipler yaptıkları araştırmada, paraların Bahçelievler’de bir banka ATM’den çekildiğini belirledi. ATM’nin güvenlik kamerası incelendi. Kamera görüntülerinde, biri kadın 2 kişinin yüzlerini gizleyerek, ATM’nin kart giriş haznesine kopyalama cihazı yerleştirdikleri belirlendi. ATM’ye yerleştirdikleri gizli kamerayla da kartların şifrelerinin alındığı saptandı. Kartları kopyalayan çetenin, ikiz kartlara kart bilgilerini aktararak, paraları gece ilerleyen saatlerde ATM’nin sakin olduğu anlarda çektikleri belirlendi.

Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri paraların çekildiği Bahçelievler’deki bankanın çevresinde önlem aldı. 26 Aralık 2014 gece saat 03.00 sıralarında para çekmek için yüzünü gizleyerek ATM’ye gelen çete üyesi, ATM’nin güvenlik kamerasını yanında getirdiği yapışkan süngerle kapattı. Bu sırada polis harekete geçti. Çete üyesi sahte kartı ATM’nin kart giriş haznesine soktuğu anda gözaltına alındı. Operasyonda Y.B, O.Ç ve sahte kartlarla komisyon karşılığı para çektirilen dizilerde oynayan F.G gözaltına alındı.

Çetenin üzerinde 47 sahte kart ele geçti. Kartlardan 31 bin 370 lira para çekildiği anlaşıldı. Hesapları boşaltılan emeklilerden 45’i çeteden şikayetçi oldu.

Emniyette sorguları tamamlanan 3 kişi Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Savcılık sorgularından sonra Bakırköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Y.B ve F.G tutuklanarak cezaevine gönderilirken, O.Ç. mahkemeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 3 kişinin değişik suçlardan emniyette kayıtları bulunduğu da belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/126993812699381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dizi furyası - New User

  N'apsın dizi furyasında ekmek kapısı kapanınca... Şu an yayına giren diziler, hemen ertesi gün yayından kaldırılıyor. Bu oyuncu için de "çalıyor ama oynuyor da" diye bir aklama yapamaz mıyız? Belki "Soruşturmaya gerek yok" diyecek mahkemeler vardır. Belki de dış güçler, paraleller, israil, almanya, mosad, cia falan vardır bu işin arkasında... ne malum. Atm güvenlik kamerası montaj olabilir. De'mi ama... Eyyyy bugünleri bizlere de yaşatan vatandaşlar, burada da biraz görünene değil de, imkansız olana inansanız belki bu oyuncu da suçsuz olur.