Dizi severlere reklam müjdesi

Dizi severlere reklam müjdesi
Dizi severlere reklam müjdesi
RTÜK Başkanı Davut Dursun, dizilerin arasına yerleştirilen reklamların 'bıktırdığını' söyleyerek yeni düzenleme getireceklerini açıkladı.

Reklamların uzun süreleriyle izleyicide bıkkınlık oluşturduğunu belirten Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yeni düzenlemeye gidiyor.

Zaman gazetesinden Aslıhan Aydın ’ın haberine göre RTÜK Başkanı Davut Dursun, izleyiciden çok şikâyet geldiğini belirterek, “Özellikle program tanıtımlarında problem var, reklama giriyor, program tanıtıyor, yine reklam , sponsor sunumu derken bıkkınlık oluşturuluyor.” dedi.

Reklamlarla ilgili Türk toplumunun 2011’den önceki yasaya göre tecrübesi olduğunu aktaran Dursun, son dönemde izleyiciden çok fazla şikâyet geldiğini ifade etti. RTÜK Başkanı Davut Dursun, “Yeni yasayla birlikte yaptığımız düzenlemede bir saatlik yayın süresinin 3-4 kez kesilmesi hoş karşılanmadı. Biz böyle bir açılım getirmiştik. Reklam ve sponsorlukla ilgili ihlalleri de dikkate alarak bir değişiklik çalışması yapıyoruz.” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  RTÜK

  ,

  Sponsor

  ,

  Reklam

  ,

  Yayın

  ,

  radyo

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/114796611479663

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayret - vancetti

  Hayret ettim, oysa biz bu kurumu sadece sansürcü ve hükümet karşıtı yayınlara yaptırım uygulayan bir kurum olarak tanıyoruz. Seçim yatırımı olmasın sakın?.

  Hem de ne Bıktırdı. - Clear

  Fıtık edercesine bıktırdı.Hele tam sonunda reklama girip de "az sonra devam edecek" deyip,dalga geçer gibi aynı sahneyi tekrar gösterdikten sonra bitirmiyorlar mı? Tam anlamıyla sinir bir şey...Yeni düzenleme şart oldu.

  REKLAM OLMAZSA - pispor

  bu hizmeti nasıl verecek televizyonlar aslında zaten dizilerin çoğu halkı uyutuyor çokları da şiddet içeriyor bu dizilerin yerlerine halkın sağlığı ile üretim ile sağlıklı yaşam ile ilgili programlar diziler yapsınlar daha iyi misal reklamların çoğu gıda ile temizlik ve güzellik ürünlerini kapsıyor peki bu ürünler ne kadar halkın sağlığı ile iligili gıda reklamlarının ne kadarı sağlığımız ile orantılı devlet yada RTÜK ne kadarını denetliyor misal beş kilo bal 100 lira bu bal sağlıklı mı değilmi nasıl anlayacağız