Dizüstü projesi hazır

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlere uygun fiyatla dizüstü bilgisayar verilmesi çalışmalarının tamamlandığını belirterek, bundan öğretim elemanlarının ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerin de yararlanabileceğini söyledi.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlere uygun fiyatla dizüstü bilgisayar verilmesi çalışmalarının tamamlandığını belirterek, bundan öğretim elemanlarının ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerin de yararlanabileceğini söyledi. Çelik, Microsoft'a bir kuruşluk bile ihale verilmediğini belirtirken, Microsoft'un tek amacının 'bilgisayar kullanan kişi sayısının artması' olduğunu savundu.
Çelik, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ndeki müfettişleri bilgilendirme seminerine katıldı. Seminerde konuşan Çelik, öğretmenlere dizüstü bilgisayar verilmesi konusunda, "Piyasa şartlarının yarısına, isteyen öğretmenlerimize dizüstü bilgisayar temin edeceğiz. Eğer maddi imkânları elvermiyorsa Vakıfbank kendilerine 36 aya kadar vadeli kredi verebilecek" diye konuştu.
'Teslim olmadık'
Bill Gates'in Türkiye ziyaretine de değinen Çelik, şöyle devam etti: "Milli Eğitim Bakanlığı ile Microsoft'un yaptığı işbirliği, bu işbirliğinin kapsamı, büyüklüğü Bill Gates'i Türkiye'ye celbetmiştir. 'Milli Eğitim Bakanlığı Microsoft'a teslim oldu, Microsoft tekel oluşturdu, Microsoft bakanlığın 500 milyon dolarlık ihalelerine göz dikti' diye söylentiler, gazete yazıları, haberler var. Değil 500 milyon, 10 bin dolarlık bile ihale vermedik."
Müfettişleri uyardı: Jurnal yok!
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, seminerde müfettişlere de şöyle seslendi: "Jurnale prim vermeyin. İmzasız gelen mektupları ne kadar ciddi iddialar içerirse içersin kesinlikle ciddiye almayın. Niçin? Çünkü eğer buna prim verilirse insanların birbirlerini gammazlaması teşvik edilmiş olur. Herkes diğerinin omzuna basıp bir yerlere gelmek için gayret sarf eder. Kamu ahlakı bozulur."
Çelik, eğitimin önemine dikkat çekerken önceki gün televizyonda gördüğü bir haberi şöyle aktardı: "Aç kalmış bir kurdu bağlayıp üstüne köpekleri salıyorlar. Eğitim sisteminden sorumlu biri olarak 'eyvah' dedim. Bizim işimiz çok zor. Eğer bir mahallede 20 çocuk bir kediyi taşlıyorsa bunun sorumluluğunu biz hissetmeliyiz."


    http://www.radikal.com.tr/7364757364750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.