DJ Hakan'ın ikinci Guinness rekoru

Geçen yıl radyoda en uzun süre canlı yayın yaparak rekor kıran İzmirli Hakan Doğanay...

İZMİR - Geçen yıl radyoda en uzun süre canlı yayın yaparak rekor kıran İzmirli Hakan Doğanay, bu kez televizyonda 50 saat 35 dakika boyunca canlı yayında kalarak ikinci kez Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
İzmir'de yerel yayın yapan Yeni TV'de rekor denemesine 26 Haziran'da saat 23.50'de başlayan Doğanay, önceki gece 00.50'de Hollandalı DJ Chiris'in 49 saatlik rekorunu 1 saat 35 dakika farkla kırdı. Hiç uyumadan ve susmadan canlı yayınını 50 saat 35 dakika sürdüren Doğanay, programını saat 02.25'te tamamladı. Doğanay bu girişimiyle dünya rekortmeni ilk Türk televizyoncu oldu.
Rekor denemesi yerel Yeni TV, Yeni Radyo ve internetten canlı yayımlanan DJ Doğanay, geçen yıl da radyoda 64 saat 22 dakika canlı yayında kalarak Ukraynalı DJ Vitali'nin 63 saat 31 dakikalık rekorunu kırmıştı. Doğanay'ın bu rekoru, 28 Şubat 2001'de resmen tescil edildi ve Guinness sertifikası aldı.
Rekor denemelerinin tescili için Guinness'in bazı şartları var. Rekor denemelerini bir noter ve üç noter gözlemcisi izliyor, iki Guinness gözlemcisi hazır bulunuyor, sekiz saatte bir 15 dakika ara veriliyor. Konuşma aralarında en fazla sekiz dakikalık klip ve VTR yayımlayabiliyor. Tüm deneme data ve VHS kasede kaydediliyor, sekiz saatte bir kan alınarak doping kontrolü yapılıyor, herhangi bir uyarıcı, yüksek dozda vitamin, kafein gibi doping etkisi yapan maddeler kullanılamıyor.