Doğa Koleji'nin 7 öğrencisi, 700,000 tam puan yaptı

Doğa Koleji'nin 7 öğrencisi, 700,000 tam puan yaptı
Doğa Koleji'nin 7 öğrencisi, 700,000 tam puan yaptı
Doğa Koleji öğrencisi İREM TELLİOĞLU ve BÜŞRA EROL, 700,000 SBS, 500,000 OYP puanı ile Türkiye 1'incisi oldu.

Son 3 yıldır SBS’de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Kurtköy Doğa Koleji 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye ’nin en başarılı okulu olurken, 669,943 puanla Cevizlibağ Doğa Koleji, 662,371 puanla Florya Doğa Koleji, 638,078 Ankara Oran Doğa Koleji ve 619,050 puanla Konya Doğa Koleji SBS’de bir kez daha zirveye yerleşti.

Doğa Koleji’nin 7 öğrencisi full çekerken 2 öğrencisi Türkiye 1’incisi oldu

Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji, öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle kazandığı başarılara bir yenisini daha ekledi. SBS’de 700,000 puan alan 7 öğrenci Doğa Koleji’nden çıktı. Doğa Koleji’nin 2 öğrencisi, Türkiye 1’incisi oldu.

Doğa Koleji öğrencisi İREM TELLİOĞLU ve BÜŞRA EROL, 700,000 SBS, 500,000 OYP puanı ile Türkiye 1’incisi oldu.

SBS sonuçlarının açıklanmasıyla Türkiye’nin en başarılı okulları da belli oldu. Sonuçlara göre Doğa Koleji 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye’nin zirvesine yerleşti.

Yıllardır SBS’de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Kurtköy Doğa Koleji 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye’de zirvenin sahibi olurken, 669,943 puanla Cevizlibağ Doğa Koleji, 662,371 puanla Florya Doğa Koleji, 638,078 Ankara Oran Doğa Koleji ve 619,050 puanla Konya Doğa Koleji, SBS’de bir kez daha zirveye yerleşti.
Sahurda SBS Coşkusu...
Sınav sonuçlarını öğrenmek için aileleriyle birlikte gece yarısı Doğa Koleji’nde buluşan Türkiye şampiyonları, sonuçlar açıklanır açıklanmaz bilgisayarın başına oturdu. Öğretmenleri ve aileleri eşliğinde derecelerini öğrenen İrem Tellioğlu ve Büşra Erol, Türkiye 1’inciliğini birbirlerine sarılarak kutladı.

Müjdeyi gece yarısı okulda aldılar, mutluluktan uyuyamadılar…

Tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye derecesi yapan diğer öğrenciler de sonuçları öğrenince heyecandan gözyaşlarını tutamadılar. Türkiye şampiyonu öğrenciler, sevinç çığlıkları eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar kutlama yaptılar.


“Başarı, kendine güvende gizli”

Toplam 7 öğrencisi Türkiye’nin zirvesine yerleşen Doğa Koleji Rehberlik Bölüm Başkanı Merve Kuruhasanoğlu, SBS’de derece elde eden öğrencileri tebrik ederek; “Öğrencilerimizin başarıları bizi gururlandırıyor. 2012 SBS’de 494,053 puan ortalaması, 2011’de 493,283 puan ortalaması ve 2010’da 478,554 puan ortalaması ile son 3 yıldır SBS’de Türkiye şampiyonları Doğa Koleji’nden çıkıyordu. Bu yıl da gelenek bozulmadı. 676,021 SBS ortalaması ile Doğa Koleji, Türkiye’nin en başarılı okulu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bu başarıların arkasında “kazanmak” yerine “başarmak” felsefesi yatıyor. Biz öğrencilerimizi sadece sınav kazanmaya odaklamıyoruz. Çünkü biliyoruz ki gerçek başarı, 120 dakikada 100 soru çözmek değildir. Bizler, öğrencilerimizin her alanda başarılı olabilmeleri için onların tüm duyularına hitap eden eğitim modelleri geliştiriyor ve anaokulundan itibaren bu modellerle çocuklarımızın eğitim almasını sağlıyoruz. Sonuçta akademik başarılarının yanı sıra hayatta da başarılı olabilen, öğrenmeyi seven, girişimci, kendine güvenen ve sosyal hayatta da başarılı nesiller yetişiyor” dedi.

“Derece bekliyorduk”
Sonuçları birlikte öğrenen şampiyonlar, sınava girmeden önce bu dereceleri elde edeceklerine inandıklarını söyleyerek, sonuçların kendileri için sürpriz olmadığını belirttiler.

Van’da yaşadığı deprem, gelecek hedeflerini belirledi

Doğa Koleji Ortaokul ve Lise Koordinatörü Ömer Suat Gündoğdu, her alanda başarılı öğrenciler yetiştirmenin Doğa Koleji’nin geliştirdiği eğitim modellerinde gizli olduğunu belirterek şu bilgileri verdi; “Öğrencileri anaokulundan başlayarak bir felsefe ile sisteme dâhil eden Doğa Koleji, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye oradan da üniversiteye bu felsefeyle bir sonuç elde ediyor. Bu felsefe Doğa Koleji eğitim modelinde, üç aşamada tanımlanıyor: Duygu, Düşünce ve Aksiyon. Duygu, doğa konseptli eğitim modeli ile anaokulunda başlayan süreci, düşünce Öğrenci Merkezli Eğitim’i (SOES) ve aksiyon da t-MBA eğitimini ifade ediyor. Doğa Koleji’nde t-MBA (MBA for teenagers) programıyla üniversitelerin işletme yüksek lisans programları lise düzeyine çekiliyor. Program, Öğrenci Meclisleri, t-MBA uygulamaları, Yabancı Dil, Uluslararası Projeler, Disiplinler arası İlişkilendirme ve Eğitim Koçluğu bileşenleriyle öğrenciye akademik ve sosyal yeterlilik kazandırmayı hedefliyor.”