Doğalgaz faciasında ölen Özgür Atilla için İzmir'de cenaze töreni

Doğalgaz faciasında ölen Özgür Atilla için İzmir'de cenaze töreni
Doğalgaz faciasında ölen Özgür Atilla için İzmir'de cenaze töreniİZMİR - Ankara’da doğal gazdan kaynaklanan karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden 7 üniversite öğrencisinden Murat Atilla için Göztepe Spor Kulübü tarafından bir tören düzenlendi.
Göztepe Gürsel Aksel Tesisleri’nde düzenlenen törene Özgür Atilla’nın babası Murat ve annesi Okşan Atilla ile yakınları, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar, Göztepe AŞ Genel Müdürü Gürsel Kuru, Göztepe ve İzmirspor kulüplerinden bazı futbolcular ile çok sayıda taraftar katıldı.
Törende Özgür Atilla’nın naaşının üzerine Göztepe bayrağı örtüldü, sarı ve kırmızı çiçeklerle süslendi. Bir konuşma yapan baba Murat Atilla, törene katılanlara teşekkür ederek, "Her İzmirli gibi o da bir Efe’ydi. ’Alayına isyan ölümüne Göztepe’ diyerek yürürdü" dedi.
Göztepe Spor Kulübü İletişim Sorumlusu Ünver Ergün de yaşadıkları acıyı kelimelerle tarif edemeyeceklerini söyleyerek, "sözün bittiği yerdeyiz, Özgür’ümüzü son yolculuğuna uğurluyoruz" dedi. Törende Özgür Atilla’nın çok sevdiği "İsyan Marşı"nı söyleyen taraftarlar da "Özgür ölmedi kalbimizde yaşıyor" diye slogan attı.
Tören boyunca oğlunun naaşının yanından ayrılmayan anne Okşan Atilla’nın zor anlar yaşadığı gözlendi.
Özgür Atilla’nın cenazesi, Alsancak Hocazade Camisi’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Güzelbahçe Mezarlığı’nda defnedilecek.(aa)