Doğalgaz korkuttu

Kocaeli'nin Çayırköy mevkiindeki Botaş ana boru hattında, dün sabah saat 05.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Kocaeli'nden de duyulan patlamanın ardından, zaman zaman 200 metreyi bulan alevler çevrede panik yarattı.

KOCAELİ - Kocaeli'nin Çayırköy mevkiindeki Botaş ana boru hattında, dün sabah saat 05.30 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Kocaeli'nden de duyulan patlamanın ardından, zaman zaman 200 metreyi bulan alevler çevrede panik yarattı.
Yangına doğalgaz borusunun heyelanla çatlamasının, heyelana ise kimin yaptığı belirsiz bir hafriyat çalışmasının yol açtığı sanılıyor. İzmit-Kandıra karayolu da ulaşıma kapatılırken, yangın, Botaş teknisyenlerinin Çubuklu'daki ana vanaları kapatmasıyla saat 06.50 sıralarında sona erdi. Yangının, yerleşim birimine uzak olması olası bir faciayı önledi.
İzgaz (İzmit Gaz) Genel Müdürü
İmat Erdoğan, patlamanın heyelan sonucu oluşan çatlak nedeniyle meydana geldiğini, ancak hattın hemen yanındaki hafriyatın da heyelanı artırmış olabileceğini belirtti.
Yangın sonrasında Kocaeli'deki sanayi kuruluşları, Yuvacık, Bahçecik, Yeniköy, Gölcük Şirinköy, Değirmendere, Saraylı deprem konutları ile Aslanbey ve Atakent konut alanlarına doğalgaz verilmedi. 60 metrelik boru değiştirileceği için normal doğalgaz akışının ancak üç gün sonra sağlanabileceği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7401887401880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.