Doğalgaz kutusu alev aldı, tekstil atölyesi küle döndü

Doğalgaz kutusu alev aldı, tekstil atölyesi küle döndü
Doğalgaz kutusu alev aldı, tekstil atölyesi küle döndü
Bağcılar'da 5 katlı binanın girişindeki doğalgaz kutusunda meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın bir tekstil atölyesine sıçradı ve büyük çapta maddi hasara neden oldu.

İSTANBUL Bağcılar , Göztepe Mahallesi, Papağan Sokak üzerinde bulunan 5 katlı binanın girişindeki doğalgaz kutusunda saat 01.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Doğalgaz kutusundan yükselen alevler kısa sürede binanın giriş katında bulunan tekstil atölyesine sıçradı. Büyük korku yaşayan mahalle sakinleri, durumu itfaiye, polis ve İGDAŞ ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler vatandaşları bölgeden uzaklaştırırken, İGDAŞ ekipleri de bölgedeki doğalgaz akışını kesti. Yangın itfaiyenin yaklaşık bir saat süren çalışmalarının sonucu söndürüldü. Yangında giriş katta bulunan tekstil atölyesi küle dönerken, binada da büyük çapta maddi hasar oluştu.

Doğalgaz kutusundaki parlama ve mahallede yaşanan panik bir vatandaşa ait cep telefonu kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

(Bulut MÜLHİM / DHA)