Doğan: Basın çok fazla yıpratıldı

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, basının son yıllarda hak etmediği kadar yıpratıldığını söyledi.

ANKARA - Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, basının son yıllarda hak etmediği kadar yıpratıldığını söyledi. Doğan "TMSF'nin elindeki yayın kuruluşları bir an önce şeffaf biçimde satılmalıdır" dedi.
Aydın Doğan Vakfı ile Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa oluşturduğu sanat galerisi dün 'Ölümsüz Ustaların Objektifinden' konulu fotoğraf sergisiyle açıldı. Galerinin açılışında kurdeleyi Doğan ile birlikte Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve ATO Başkanı Sinan Aygün kesti.
Törendeki konuşmasında medyanın son yıllarda hiç hak etmediği kadar yıpratıldığını kaydeden Doğan, "Bunun en önemli nedeni gazetecilik mesleğini kendi çıkarları için kullanmak isteyen bazı kişilerin bu sektöre girmiş olmalarıdır" dedi. Doğan, şöyle devam etti:
"TMSF'nin elindeki basın ve yayın kuruluşları bir an önce şeffaf biçimde satılmalıdır. Bu açıklamalarımdan yanlış anlam çıkarılmasın. Kesinlikle tekel olmak gibi bir niyetimiz yok. Kamu zararına çalışıp, haksız rekabet yaratmak isteyen kötü niyetli bazı kişiler hep bu bahane arkasına sığınarak bizi suçlamaktadır."