Doğan Grubu: Maliye Bakanlığı ve çalışanlarıyla hiçbir sorunumuz yok

İSTANBUL - Doğan Grubu, vergi cezasıyla ilgili haberleri ‘incitici’ bulan Maliye Bakanlığı’na yanıt verirken, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır’ ilkesine gönülden inanan Doğan Grubu’nun, ülke çıkarları için çalışan Maliye Bakanlığı ve binlerce çalışanı ile hiçbir sorunu yoktur, olamaz” dedi.  Doğan Grubu, Maliye’nin iddialarıyla ilgili olarak dün şu yazılı açıklamayı yaptı:
“Doğan Grubu’nun denetim görevlilerinin yasalarla belirlenmiş görev alanlarına müdahale etme gücü bulunmamaktadır. Ve son olarak, ülke çıkarları için görev yaptıklarına inandığımız Maliye Bakanlığı ve çalışanlarını incitmek gibi bir niyetimiz de kesinlikle yoktur. Ancak, gösterilen tüm belgelere ve ilgili kanunların âmir hükümlerine rağmen, grubumuzun ve yöneticilerinin itibarlarını yerle bir etmeyi amaçlayan, ölçeği itibarıyla eşine daha önce rastlanmamış bir ceza öngören  bu vergi denetim raporuna tepki göstermemiz de doğaldır. Bu raporun, Türkiye’de özgür basının sesini kısmayı amaçlayan ve hükümet tarafından oluşturulan siyasi bir projenin parçası olduğu açıktır.
Çünkü, Doğan Yayın Holding’in Maliye Bakanlığı çalışanlarını rencide ettiğini anladığımız açıklamasının yayınlamasına yol açan rapordaki iddialar, bizim açımızdan hukuki olarak temelsizdir. Bağımsız Türk mahkemelerinin en adaletli kararı vereceğine inancımız tamdır.” (Radikal)