Doğan Grubu'na teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bingöl depreminin ardından
'Okullarımız Yıkılmasın' kampanyasını başlatan Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve beraberindeki heyeti kabul etti.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bingöl depreminin ardından
'Okullarımız Yıkılmasın' kampanyasını başlatan Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Vuslat Doğan Sabancı, 2003 Nisan'da Bingöl'de meydana gelen depremde, 87 öğrencinin göçük altında kaldığını anımsattı. Sabancı, yatılı bölge ilköğretim okulları (YİBO) ve Pansiyonlu İlköğretim Okulları'nın (PİO) depreme karşı güçlendirilmesi için 9 ay boyunca yaptıkları çalışmaları anlattı. Sabancı, Milli Eğitim Vakfı ile Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ, YTÜ ve Çukurova Üniversitesi'nden öğretim üyelerinin yer aldığı bir yürütme kurulu oluşturduklarını, YİBO ve PİO'larda depreme dayanıklılık testi yapıldığını söyledi.
Bakan Çelik de kampanyayı Türkiye'ye mal eden Hürriyet gazetesi ve Sabancı ile kurulda yer alan üniversitelere katkılarından dolayı teşekkür etti. Kampanyada 2.6 trilyon lira toplandığını, bunun 1 trilyonunu Doğan Grubu'nun verdiğini ifade eden Çelik, "Bu kaynakla aslında bayındırlık birim fiyatlarına göre 7.8 trilyon lira ebadında bir iş gerçekleştirilmiştir. Bunun nedeni, üniversitelerimizin ve hocalarımızın ortaya koyduğu fedakârlıktır" dedi.