Doğan'dan eğitime

Aydın Doğan Vakfı'nca Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsü içinde yaptırılan Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu, dün törenle hizmete açıldı.

ERZURUM - Aydın Doğan Vakfı'nca Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsü içinde yaptırılan Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu, dün törenle hizmete açıldı. Erzurum için "Benim gençlik hayallerimin coğrafyasıdır" diyen Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, kente bir de kız yurdu yapma sözü verdi.
Vali Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak'ın da katıldığı törende Doğan, öğrencilere "Sizler ülkenin geleceğisiniz. Sizleri çok seviyorum" diye seslendi.
Yaklaşık 1 milyon YTL'ye (1 trilyon lira) mal olan ve üç ayda tamamlanan iki katlı okulda, 16 derslik, öğretmenler odası, bilgisayar, kütüphane, çok amaçlı spor salonu, konferans salonu, yemekhane ve mutfak var. Okulda 236 öğrenci eğitim görecek.


    http://www.radikal.com.tr/7575617575610

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.