Doğmadan kreşte yer hazır

Adapazarı Merkez Belediyesi'nin 150 çocuk kapasiteli Elma Şekeri Çocuk Yuvası'na, doğmamış çocuklar için ön kayıt yapılıyor.

SAKARYA - Adapazarı Merkez Belediyesi'nin 150 çocuk kapasiteli Elma Şekeri Çocuk Yuvası'na, doğmamış çocuklar için ön kayıt yapılıyor.
Doğmadan kreşe kaydolan çocuklardan biri de minik Emirhan. Anne karnında üç aylıkken kreşe ön kaydı yaptırılan Emirhan Uçar, sekiz aylık olunca kreşte kalmaya başladı. Öğretmen olan anne Meryem Uçar, "Emirhan henüz doğmadan ön kayıt yaptırmıştım. Çünkü ileride kontenjan bulamam diye düşündüm. Okul öncesi eğitimin ileriki yıllarda büyük faydaları olduğuna inanıyorum. Bu yüzden hamileyken güvendiğim yuvaya ön kayıt yaptırdım" dedi.
Elma Şekeri Yuvası Müdür Yardımcısı Sevgi Peker, kreşin 150 çocuk kapasiteli olduğunu ve kontenjanın dolduğunu söyledi. Kreşe 400 yedek kayıt yaptırıldığını belirten Peker, "Belediyenin kreşi fazla ilgi görüyor. Şu anda 8 ay ile 6 yaş arası çocukları kabul ediyoruz. Bugüne kadar altı doğmamış bebek kaydı yaptırıldı" diye konuştu. Adapazarı Merkez Belediyesi İdari İşler Başkan Yardımcısı Ertuğrul Erdem ise tepkili:
"Arkadaşlar bana bundan bahsetmedi. Eğer böyle bir ön kayıt yaptırılıyorsa çok yanlış. Bu doğmamış çocuğa kumaş kesmek gibi bir şey olur. Ben görevli arkadaşlarla görüşerek konuyu inceleyeceğim. Çünkü sırada bekleyen insanların hakkı yenmiş olur. Kreşin fazla ilgi görmesi böyle bir uygulamayı gerektirmez."


    http://www.radikal.com.tr/7571317571310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.