Doğu donuyor batı ısınıyor

Sıcaklıklar bugünden itibaren batıdan başlayarak artacak. Doğu Anadolu'da soğuklar sürecek. Yılın en soğuk ili sıfırın altında 35 dereceyle Ağrı oldu.

İSTANBUL - Karlı havanın yurdu terk etmesinin ardından hava sıcaklığı batı bölgelerinden başlayarak kuvvetli lodosla birlikte hissedilir derecede artacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bugün Marmara'da çok bulutlu ve sisli bir hava görülürken, Ege'nin batı kıyıları ve Akdeniz'in batısında gökgürültü sağanak ve akşam saatlerinde kuvvetli lodos görülecek. Yurdun diğer bölgelerinde parçalı bulutlu hava görülürken, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli buzlanma ve don olayı etkili olacak.
Yarın Marmara ve Ege Bölgesi'nin doğusu ile İç Anadolu'nun batısında yağmur ve yer yer karla karışık yağmur görülecek. Batı Ege'de ise gökgürültülü sağanak ve kuvvetli lodos etkisini sürdürmeye devam edecek. Akdeniz, İç Anadolu bölgeleri çok bulutlu geçerken, Karadeniz'in doğusu, ve Güneydoğu Anadoluda parçalı bulutlu bir hava var. Doğu Anadolu Bölgesi'nde buzlanma var. Salı günü batıda lodos, doğusunda sis etkili olacak.
Ağrı'da rekor: -35
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan Sibirya soğukları, en büyük etkisini Ağrı'da gösterdi. Ağrı sıfırın altında 35 dereceyle yılın en soğuk gecesini yaşadı.
İzmir'de donarak ölüm
İzmir'de dün yerde yatarken bulunan Ömer Sürücü'nün donarak öldüğü açıklandı. 54 yaşındaki Sürücü altı yıldır Alsancak semtinde boyacılık yapıyordu. Bitlis'in Hizan ilçesi Aladana Köyü Yedikardeş Mezrası'nda da bir kişi çığ altında kaldı. Hava koşulları nedeniyle 35 yaşındaki Maruf İnan'ı arama çalışmaları güçlükle sürdürülüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7377897377890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.