Doğubayazıt-Iğdır yolu kapandı, yolcular yollarda yattı

Doğubayazıt-Iğdır yolu kapandı, yolcular yollarda yattı
Doğubayazıt-Iğdır yolu kapandı, yolcular yollarda yattı
Doğubeyazıt-Iğdır yolunun PKK'lıların iki aracı ateşe vermesi sonucu kapanması dünden beri kapalı olması, vatandaşları mağdur etti. Yolcular, geceyi karayolunda geçirmek zorunda kaldı.

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi ile Iğdır karayolu arası, PKK 'lıların 2 aracı ateşe vermesi nedeniyle dün öğleden sonra ulaşıma kapatıldı. 

Bir grup PKK'lı, saat 17.00 sıralarında Doğubayazıt- Iğdır karayolunu Pamuk Geçidi mevkisinde kesti. PKK'lılar, yoldan geçen bir tanker ile TIR'ı durdurup şoförlerini indirdikten sonra benzin dökerek yaktı. Bazı otomobilleri de gasp eden PKK'lı teröristler, Ağrı Dağı'na doğru otomobille kaçtı.

Olayın duyulmasının ardından karayolu, Doğubayazıt'ın çıkışındaki Yeşilkent binaları önünde güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Doğubayazıt yönünden gelerek Iğdır'a gitmek isteyen araçlar Karabulak Jandarma karakolu önünde durdurularak geçişlerine izin verilmedi. Yolda yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Askerin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede yol kapalı olunca sürücüler geceyi araçlarında geçirdi.

'MAĞDUR OLDUK'

Sebze almak için Iğdır'a gideceğini anlatan sürücülerden Mehmet Latif Kaya, "Taşlıçay'dan Iğdır'a sebze almak için gidecektim. Dün geldik yol kapalıydı, bugün geldik yol yine kapalı. Çok mağdur olduk, halen bekliyoruz" dedi.

Dün akşamdan beri beklediklerini söyleyen yolcu otobüsü şoförü Ömer Çelik ise "Arabalar yakılmış yolcularımızla birlikte burada mağdur kaldık. Ne su, ne yiyecek, ne de lavabo yok burada. Yollar gittikçe berbat oluyor ne yapacağımızı bilemiyoruz" diye konuştu.