Doğum tarihi '0 Ocak 1948'

Doğum tarihi '0 Ocak 1948'
Doğum tarihi '0 Ocak 1948'
Aydın'ın Çine ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Şerafettin Coşgun'un nüfus cüzdanında doğum tarihinin "00" ile başlaması görenleri şaşırtıyor

AYDIN - Çine ilçesine bağlı Kavşit köyünde yaşayan 65 yaşındaki Şerafettin Coşgun'un Coşgun, yaptığı açıklamada, 2003 yılında değiştirdiği nüfus cüzdanında doğum tarihinin 00.01.1948 şeklinde yazılmış olduğunu 10 yıl sonra fark edebildiğini söyledi.

Tapu dilekçesi yazdırmak için arzuhalciye gittiğini anlatan Coşgun, nüfus cüzdanını alan arzuhalcinin doğum tarihi kısmında 00.01.1948 yazdığını görerek, kendisini uyardığını, o zamana kadar bu yanlışı okuma yazma bilmediği için fark edemediğini dile getirdi.

Yanlışın düzeltilmesi için Çine Nüfus Müdürlüğü’ne başvurduğuna değinen Coşgun, “Okuma ve yazma bilmediğim için çoğu yerde zorluklar yaşıyorum. Eğitim önemli. Cahil insanları kandırmak çok daha kolay olur. 2003 yılında kimliğimi yenilemek için Çine Nüfus Müdürlüğü'ne gittim. Kimliğimi yenileyen memur hata yapmış, ben de fark etmedim. Gerçekte 15 Ocak 1948 doğumluyum” dedi.

Coşgun, 10 yıldır ne kendisi ne de ailesinden herhangi birinin nüfus cüzdanındaki yanlışı fark edemediğini, resmi kurumlarda işi olmadığı için doğum tarihinin gününü belirleyen kısmının "00" olmasının fark edilmediğini kaydetti, yanlışın düzeltileceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Memur

  ,

  eğitim

  ,

  Resmi

  ,

  nüfus