Doğu'ya yeni paket yok

Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, aydınlarla yarın yapacağı görüşmede, katılanların görüş ve önerilerini dinleyeceğini, kendi görüşlerini aktaracağını söyledi.

ANKARA - Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, aydınlarla yarın yapacağı görüşmede, katılanların görüş ve önerilerini dinleyeceğini, kendi görüşlerini aktaracağını söyledi. Beki, dünkü bilgilendirme toplantısında, Erdoğan'ın 12 Ağustos'ta Diyarbakır'a yapacağı gezide de terörle mücadele konusunda önemli mesajlar vereceğini ifade etti.
Beki'nin verdiği bilgiye göre terörle mücadele kararlılığına vurgu yapacak olan Erdoğan, bölgeye yönelik yeni ve geniş kapsamlı bir paket açıklamayacak. Ancak Erdoğan, bölgenin sosyo-ekonomik durumunu düzeltici ve bölgede kalkınmayı sağlayıcı yeni birtakım önlemleri açıklayacak.
Erdoğan'ın terörle mücadele için kararlılıkla askeri yöntemlerin sürmesinden yana olduğunu belirten Beki, "Ancak terörün sebeplerinin kaldırılmasının da önemine inanıyor. Örneğin, istihdam sorununun ortadan kaldırılmasının, gençlerimizin terör örgütünün istismarından kurtarılmasında önemli olduğuna inanıyor" dedi.
Hükümetin bölgeye önem verdiğini dile getiren Beki, kötü durumdaki 6 bin km. yolun asfaltlandığını, duble yolların da 980 km.'ye çıkarıldığını söyledi. Beki, komutanların, 'Doğu'daki bozuk yolların şehit sayısının artmasına neden olduğu' yönündeki görüşüyle ilgili soruya da, "Bu tür talepler resmi kanallardan yapılır ve değerlendirilir" yanıtını verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7542257542250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.