Doktor çift: Kaymakam bizi dövdü

Çukurca İlçesi Sağlık Ocağı'nda görevli nişanlı pratisyen doktorlar Aysun Tekilli ile Tutkun Uğur, Kaymakam Ünal Coşkun'un kendilerini dövdüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

HAKKÂRİ - Çukurca İlçesi Sağlık Ocağı'nda görevli nişanlı pratisyen doktorlar Aysun Tekilli ile Tutkun Uğur, Kaymakam Ünal Coşkun'un kendilerini dövdüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Çukurca'da iki yıldır görev yapan Tekilli, Coşkun'un önceki akşam kendilerini çağırdığını belirterek, "Görüşmede kaymakam boğazıma sarıldı. Bu sırada nişanlım Tutkun müdahale etti. Biz oradan uzaklaşarak Sağlık Ocağı'na gittik. Etrafımızı polisler ablukaya aldı. Kaymakam bizi ölümle tehdit etti. Çukurca Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" dedi. Savcılığın, Hakkâri Devlet Hastanesi'ne sevk ettiği Dr. Tekilli'ye burada 10 günlük 'iş göremez' raporu verildi.
'Fiili saldırı olmadı'
İddiaları reddeden Kaymakam Coşkun ise şunları söyledi: "Görev süreleri 5 Ağustos'ta bitecek. Giderayak ortalığı karıştırmak istiyorlar. İğne yaptıkları ve sakat kalma tehlikesi yaşayan bir hasta yardım istedi. Gerekeni yapın talimatı vererek kendilerine gönderdiğim bu hastayı kovmuşlar. Bunun üzerine doktorları çağırıp uyardım. Bunu yaparken sert bir üslup kullandığımı kabul ediyorum. Ama kesinlikle fiili saldırı olmamıştır. Kendilerine sahip çıkan bir partinin yandaşları 'Kaymakam istifa' diye bağırdı. Ben de suç duyurusunda bulunacağım."