Doktor çiftin kızı Erinç Pütün'ü sokak köpekleri parçaladı

Doktor çiftin kızı Erinç Pütün'ü sokak köpekleri parçaladı
Doktor çiftin kızı Erinç Pütün'ü sokak köpekleri parçaladı
Eskişehir'de, bir kadının cesedi boş arazide sokak köpekleri tarafından yenmekteyken bulundu. Polis, genç kadının başıboş köpeklerin saldırısında hayatını kaybettiği görüşünde.

ESKİŞEHİR – Eskişehir'de doktor olan Serpil ve Reyhan Pütün çiftinin kızları 34 yaşındaki Erinç Pütün'ün sokak köpekleri tarafından parçalandığı sanılan cesedi boş arazide bulundu. Soruşturma başlatan polis, Pütün'ün sokak köpeklerinin saldırısında öldüğü ihtimali üzerinde duruyor.

Batıkent Mahallesi Binay Sokak'taki villa tipi evlerin karşısındaki boş arazide köpeklerin bir kadın cesedini parçaladığını gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polislerin yaptığı araştırmada ölen kişinin, daha önce Tabip Odası Başkanlığı görevinde bulunan beyin cerrahı Op. Dr. Reyhan Pütün ile göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin bekar kızları Erinç Pütün olduğunu belirledi. Erinç Pütün'ün sırt çantası da cesedin yaklaşık 500 metre ilerisindeki boş arazide bulundu.

Polisler hem cesedin hem de çantanın olduğu yerde köpeklerin ayak izlerinin bulunduğunu, Erinç Pütün'ün sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ölmüş ihtimalinin ağır bastığını söyledi. Hayvan sever bir kişi olan Erinç Pütün'ün, zaman zaman bu bölgeye giderek, sokak köpeklerine yiyecek verdiği belirtildi.

Eskişehir'de ünlü beyin cerrahı Op. Dr. Reyhan Pütün ile göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin kızı Erinç Pütün'ün parçalanmış cesedi, otopsi için Eskişehir Osmangazi üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ: BAŞIBOŞ KÖPEKLERİN SALDIRISI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Erinç Pütün adlı kadının ölümüyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada ceset üzerinde ateşli silah ya da kesici alet izinin olmadığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi:

"14.03.2015 günü sabah saatlerinde Batıkent mahallesinde boş bir arsa içerisinde bulunan  cesedin 1980 doğumlu E.P  isimli kadına ait olduğu, ceset üzerinde yapılan ilk inceleme neticesi herhangi bir ateşli silah veya kesici alet yaralanması tespit edilmediği, ölümün başıboş sokak köpeklerinin saldırması neticesi gerçekleştiği değerlendirilmekle birlikte, Konu hakkındaki soruşturma devam etmektedir."

ÖLÜM NEDENİ DIŞ KANAMA
Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Seyhan Pütün ile Göz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Serpil Pütün çiftinin kızları Erinç Pütün'ün yapılan otopsisinde dış kanamadan öldüğü bildirildi. Batıkent Mahallesi'nde sabah saatlerinde boş arazide cesedi köpekler tarafından parçalanırken görülen Erinç Pütün'ün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan ön otopsisinde hayvan saldırısına bağlı dış kanamadan yaşamını yitirdiğinin belirlendiği öğrenildi. Erinç Pütün yarın Eskişehir'de toprağa verilecek

(Eyüp KELEBEK / DHA)

 

 


  http://www.radikal.com.tr/1313495131349510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  umarım köpeklerle bağlantısı yoktur çünkü - user572864

  yukarıda biri doğru söylemiş. Bizim köpeklerimiz gerçekten etobur. Bende insancıl köpekleri çok severim ama kimse kusura bakmasın bazı köpekler gerçekten saldırgan ve aramızdalar. Yaşamayan bilemez. ben de bir gece eve dönerken köşeyi döndüğüm de 4 tane iri yarı köpeğin sokağın başında durmuş beni beklediklerini gördüm. ayakkabının sesinden oraya toplanmışlardı yüksek ihtimal. ben de geniş açıyla yürüyerek sokağın diğer ucundan geçmek istedim. ama en önde bulunan daha görece zayıf olan köpek bir anda havlayıp üstüme koşmaya başladı. yaşadığım korkuyu anlatamam. çığlık atarak sokakta koşmaya başladım. hayvan severlik bazı durumlarda para etmiyor maalesef arkadaşlar :) o köpekler havaya kalktığında sizin boyunuzu geçer. bu korkuyu bir kez yaşayan varsa bu haberlere inanmamasını hiç beklemeyin zaten.

  Sokak köpeleri - user481729

  emin olmadığınız bir haberi nasıl veriyorsunuz? Erinç sokak köpeği besleyen bir hayvansever köpek beslendiği eli asla ısırmaz

  Erilsiniz, çirkinsiniz - gıdıklanan özne

  Çok büyük olasılıkla hem bir kadın cinayetini görünmez kılıyor, hem de sokak hayvanlarını nefret objesine dönüştürüyorsunuz.

  ... - Selosl

  Bunda başka bir iş var, sokak köpeklerine yıkmasınlar suçu, araştırılsın.

  Bu tarz açıklamalar çok sorumsuzca. - brandywine06

  Biri öldürüp oraya attıysa köpekler cesedi parçalamış olabilir. Bu durumda bıçak ya da silah izi varsa da dışarıdan bakarak görülmez. Otopside tespit edilebilir ancak. Ayrıca insan öldürmenin tek yolu bıçak ya da silah değildir. Köpeklerin sağlıklı ve kendilerini besleyen bir insanı çevirip, hepsinin saldırıp parçalamaları öyle kolay kolay olabilecek bir şey değil. Polisin bu açıklamayı yapmaması gerekir. Zaten bir sürü insan sokak köpeklerine düşman. Medyada da kabahat var. Bir hafta sonra başka bir ölüm sebebi tespit edilirse onu da böyle manşetten verecek misiniz?

  HEM HAYVANLARI HEM DE İNSANLARI KORUYACAK BİR ÇÖZÜM BULUNMALI - Ali Karatay

  Hayvan haklarını ve hayvan hakları savunucularını destekliyorum, hayvanı sevmeyenin insanı sevemeyeceğine inanıyorum. Fakat bu ülkenin bir köpek sorunu var. Bunlar et obur hayvanlar, başta çocuklar olmak üzere her sene binlerce insan bu hayvanların saldırılarında yaralanıyor, ölüyor. İnsan, kendisinin de aslında bir hayvan olduğunu unutmadan bu soruna bir çözüm bulmalı. Katletmek, hayvan hapishanelerine tıkmak zulümdür, çözüm değil. Kısırlaştırma, doğal yaşam alanlarının oluşturulması gibi ve hatta bunlardan daha yaratıcı çözümler bulunmalı.

  Kesinlikle saçma - user501827

  Böyle bir şeyin olma ihtimali imkansıza yakın. Avustralya'da tamamen vahşi ortamda yaşayan binlerce dingo-vahşi köpek olmasına rağmen, sürü halinde bir insana saldırma olayı çok nadirdir. Hele ölümle sonuçlanan 1980'den beri kanıtlanmış toplam olay sayısı 5-6'dır.