Doktor, Damla'nın anne babasının elini öptü

Doktor, Damla'nın anne babasının elini öptü
Doktor, Damla'nın anne babasının elini öptü

Baba Şahin Güner, Damla?yı çobanlık yaparak okutmuştu.

İSTANBUL - Konya’da geçirdiği motosiklet kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 21 yaşındaki Damla Güner’in organları, altı kişiye yaşam umudu verdi. Damla’nın böbrekleri, pankreası ve karaciğeri Antalya’ya, akciğeri İstanbul’a,  kalbi Ankara’ya gönderildi. Konya Numune Hastanesi Yoğun Bakımlar Sorumlusu Dr. Ayhan Onur, genç kızın anne ve babasının ellerini öperek duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti.
Kızını çobanlık yaparak okuttuğunu anlatan ve İzmir’in Dikili içesine bağlı Deliktaş Köyü’ndeki bir çiftlikte çalışan baba Şahin Güner “Hastanede hep yaşar diye bekledik. Ama başka Damlalar yaşayacak. Ben ihtiyacı olan herkese kendi organlarımı dahi veririm. Kızımın organlarını verdiğim kişiler bizim ailemiz olacak. Kızımız ölmedi” dedi. Anne Arzu Güner de “Onlar artık bizim evlatlarımız” diye konuştu.  
Damla’nın akciğeri İstanbul’da üç yıldır solunum yetmezliği yaşayan ve son bir yıldır da durumu ağırlaşan 55 yaşındaki Ali Aydın’a başarıyla nakledildiği öğrenildi.
Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü’nden geçen yıl mezun olan 21 yaşındaki Damla Güner, altı gün önce arkadaşı Cengizhan Savur’un kullandığı motosikletle otogara gitmek için yola çıktığında kaza geçirmişti. (Radikal)