'Doktor hem iğne hem ilaç verdi, Arda öldü'

'Doktor hem iğne hem ilaç verdi, Arda öldü'
'Doktor hem iğne hem ilaç verdi, Arda öldü'

3.5 yaşındaki Arda Güney Kılıç iğneden bir saat sonra öldü.

MERSİN - Bronşit olduğu için hastaneye giden 3.5 yaşındaki Arda Güney Kılıç, doktorun verdiği iğneyi vurulduktan bir saat sonra öldü. Mersin’in Mut ilçesinde yaşayan baba Ferhan Kılıç, oğlunun yanlış ilaç tedavisi kurbanı olduğunu öne sürdü:
“Doktor, bronşit olduğunu söyledi, ilaç yazdı. Hem iğne, hem de antibiyotik yazmış. İlaçları alırken, eczacı ‘Çocuğun yaşı küçük. Bu iğneyle, bu antibiyotiğin aynı anda kullanılması sakıncalı olabilir’ diye uyardı. Fakat, biz doktor önerdiği için uygulattık. Dördüncü günün sonunda yine iğnesi yapıldı, eve geldiğimde çocuğum birden fenalık geçirdi. Başını omzuma dayadı, hareketsiz kaldı, can verdi. Hemen hastaneye götürdüm. Hemen bütün doktorlar çocuğumun başına üşüştüler, ilgilendiler. Ama çocuğum ölmüştü.”
Küçük çocuğun otopsi sonucu beklenirken Mut Devlet Hastanesi Başhekimliği yetkilileri, hastanede yapılması gereken her türlü tedavinin yapıldığını, verilen ilaçların yan etki yapıp yapmadığı konusunda görüş bildiremeyeceklerini söylemekle yetindi. Arda’nın akciğer yetmezliği safhasında hasta olduğunu bildiren yetkililer “Böyle bir durumda onu tedavi etmek için antibiyotik şart. Şu an hangi  ilaçların verildiğini, ne şekilde kullanım önerildiği konusunu inceliyoruz” dedi. (dha)