Doktor matkap sesine kızdı hastaneyi terk etti

Doktor matkap sesine kızdı hastaneyi terk etti
Doktor matkap sesine kızdı hastaneyi terk etti
Doktor matkap sesine kızdı hastaneyi terk etti Mersin Devlet Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Necati Demirhan, hastaları muayene ettiği odanın üstünden gelen matkap seslerinden rahatsız olduğunu söyleyerek, muayeneyi durdurdu.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği’ne gelen hastalar muayene olmaya başladı. Bir süre sonra Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Necati Demirhan, hastaları muayene ettiği odanın üstünden gelen matkap seslerinden rahatsız olduğunu söyleyerek, hastaları muayene etmeyi bıraktı. Odayı terk eden doktora tepki gösteren hastalar, hastane yönetimine şikayette bulundu.

"BEN RAHATSIZ OLUYORUM DEDİ GİTTİ"

Olayla ilgili konuşan hastalardan Esmer Mertçe, "Necati Bey’e geldik. Orada matkap çalışıyormuş. Doktor rahatsız oldu. 'Yok ben dışarı çıkıyorum, hastalarım beklesin.' Böyle olur mu hiç. 'Ben rahatsız oluyorum' dedi bıraktı gitti, 'çalışamam' dedi. Şu anda muayene yapılmıyor, çekti gitti. Hastalar hepsi bekliyor, hepsi şikayetçi. Doktor ne olursa olsun mecburen vazifesini yapacak. Diğer doktorlar çalışıyor, kendisi bırakıp gitti" dedi.

"BU ŞEKİLDE HASTA BAKAMAM"

Hasta yakınlarından Kenan Çamdere ise "Ben sabah yeğenimi getirdim Necati Bey’e. Çocuğu okuldan izin alarak getirdim, yeğenimi muayene ettireceğim, işimi gücümü bırakmışım hastaneye gelmişim. Benim sıramın önünde olan kişi içeri girdi. Ancak doktor yukarıdaki matkap sesinden rahatsız olduğunu, hastalara bakmayacağını söyledi. Biz bakması için zorlamamıza rağmen ‘Ben bu şekilde hastalara bakamam, istediğiniz yere şikayet edin’ deyip gitti. Hemşire hanıma sorduk oda dedi, 'Doktor bu şekilde çalışamaz' dedi. Aynı yerde aynı şekilde, aynı poliklinikte diğer doktorlar çalışırken kendisinin gitmesinin ne gereği vardı. Benim hastam felç geçirdi veya herhangi bir şey oldu nasıl yapacağız bu durumda. Onun için yetkililerin ilgilenmesini istiyorum. Bu şekilde hastalar bırakılıp gidilemez" ifadelerini kullandı.

TADİLAT BİTTİ DOKTOR GERİ GELDİ

Hastaların hasta haklarına şikayetiyle harekete geçen Başhekim Yardımcısı Hüseyin Geldi, hastanedeki tadilatı sonlandırarak, doktorun yeniden göreve başlamasını istedi. Bunun üzerine doktorun yaklaşık 1 saatlik aranın ardından yeniden hastaları muayene etmeye başladığı bildirildi.

 


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Sabah

  ,

  başhekim

  ,

  beyin

  http://www.radikal.com.tr/131501013150101

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  en dogru karar - user1037726

  Orada sikayet eden insanlar yapilan isin onemini anlamiyorlar mi? Doktor Bey Beyin Sinir Cerrahisi Uzmani. Muayene sirasinda yapilan en kucuk hata hastanin hayatini etkileyebilir. Doktorun konsantrasyonunu etkileyecek gurultuden sikayet etmesi ve durum duzelene kadar ara vermesi en dogal olani. Kimse kole degil. Turkiye'de kimse duzgun yapmiyor ki normal bir tepki verildiginde suclu itiraz edenler oluyor. Cok yazik.