Doktor, 'muayenehanede tecavüz' iddiasıyla tutuklandı

Doktor, 'muayenehanede tecavüz' iddiasıyla tutuklandı
Doktor, 'muayenehanede tecavüz' iddiasıyla tutuklandı
Marmara Ereğlisi'nde, kendisine ait muayenehaneye gelen hastası evli ve 2 çocuk annesi A.U.'yu ilaçlı serum vererek bayılttıktan sonra tecavüz ettiği iddia edilen pratisyen doktor T.A. tutuklandı.

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi'nde pratisyen doktor T.A., kendisine ait muayenehaneye gelen hastası evli ve 2 çocuk annesi A.U.'yu ilaçlı serum vererek bayılttıktan sonra tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Eşi polis memuru olan ve psikolojik tedavi gördüğü ileri sürülen A.U., karnındaki gaz şikayeti nedeniyle Dr. T.A.'nın muayenehanesine gitti. Ardından da evli olan Dr. T.A.'nın, kendisine serum verip bayılttıktan sonra tecavüz ettiğini iddia ederek polise başvurdu.

Gözaltına alınan Dr. T.A. delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı. Savcılık talimatıyla Dr. T.A. ve hasta A.U.'nun iç çamaşırları ile kıyafetleri ile serum şişesi incelenmek üzere kriminal laboratuvara gönderildi.


LABORATUVARDA BULGULARA RASTLANDI
Laboratuvar sonuçları dün savcılığa geldi. Sonuçlarda, serum şişesinin içinde kişiyi bayıltmaya yetecek 4 ayrı ilaç konulduğu belirlenirken, Dr. T.A.'nın iç çamaşırında A.U.'ya ait genital akıntı saptandı. Bunun üzerine savcının talimatıyla Dr.T.A. gözaltına alındı.

Poliste susma hakkını kullanan Dr. T.A., savcılıkta verdiği ifadesinde, üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği Dr. T.A., 'cinsel istismar' suçlamasıyla tutuklanarak Silivri Cezaevi 'ne gönderildi.


'KARŞI KOYAMADIM'
Doktorun kendisine tecavüz etitğini ileri süren hasta A.U., daha önce verdiği ifadesinde olayı şöyle anlattı:

"Karnımdaki gaz sıkışması şikayeti ile doktor T.A.'nın özel muayenesine gittim. Karnımda şişlik vardı. Burada bana serum verip, bayılttı. Kendime geldiğimde bana bir şeyler yaptığını anladım. Hayal meyal olanları hatırlıyorum. Ama güçsüzdüm karşı koyamadım. Ayıldıktan sonra polise gelerek şikayetçi oldum."


MEHMET YİRUN - ÖZAN TAŞOYAR / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115062211506221

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Merak Soruları. - Clear

  Eğer haber her satırıyla doğruysa ve bir muhabir numarası söz konusu değilse,kriminal kanıta denecek bir şey yok.Sanık açısından buraya kadar tamam.Tamam da Müşteki bayan açısından -haddim olmayarak- bazı merak ettiklerimi sormadan edemeyeceğim.Marmara Ereğlisi'nde hiç uzman doktor yok mu? Neden "Karın ağrısı şikayetiyle" bir gastroenterologa ya da dahiliyeciye veya en azından bir genel cerraha gitmemiş de pratisyen bir doktora,üstelik özel muayenehanesine gitmiş? Hani resmi bir kuruluşa gitse ve pratisyen tarafından karşılanmış olsa,zaruret diyeceğim.Bildiğim kadarıyla,doktora götürecek kadar olan gaz sıkışması,çok şiddetli sancı yapar ve kadın hastalarda batın içi(apandisit v.s.) hatta genital organ(kist patlaması v.s.)gibi patolojilerle karışabilir ve de ayırıcı tanı gerektirebilir.Buna rağmen müşteki,bu şikayetinin önemsiz bir gaz sıkışmasına bağlı olduğunu düşünebilecek rahatlığa nasıl sahip olabiliyor da,tam tersine ilk akla gelebilecek diğer olasılıkların düşünülmesi gerekmesine rağmen paniklemeyip,doğrudan pratisyen hekimin muayenesinin yolunu tutuyor? Her şey bir tarafa bu durumda olan hastaların çoğu bırakın özel branş ve özel muayene tercihlerini bir tarafa,doğrudan acil servislere koşuşturuyor.Biraz garip değil mi? Sanki,taşlar yerine tam oturmuyor.