Doktor tayini kavga çıkardı

MHP Kars Milletvekili Aslan Aydar, bir bayan doktorun tayini nedeniyle Sağlık Bakanı Osman Durmuş ile sert bir biçimde tartıştı.

ANKARA - MHP Kars Milletvekili Aslan Aydar, bir bayan doktorun tayini nedeniyle Sağlık Bakanı Osman Durmuş ile sert bir biçimde tartıştı. "Terbiyesiz, şerefsiz, nankör" diyerek Durmuş'un üzerine yürüyen Aydar'ı diğer MHP'liler güçlükle yatıştırdılar.
Bayan doktorun Kars'tan İzmir'e atanması MHP'li Bakan Durmuş ile milletvekili Aydar'ın arasını açtı. Tayin nedeniyle TBMM Kulisi'nde yaşanan kavga şöyle gelişti: TBMM Genel Kurulu çalışmalarını sürdürürken, kulise çıkan Aydar, Durmuş ile birlikte oturan MHP'li Cemal Enginyurt, Ali Uzunırmak, Salih Erbeyin ve Cezmi Polat'ın masasına yöneldi. Enginyurt, Durmuş'a "Neden daha siyasi davranmıyorsunuz. Farklı yerlere atanan ülkücü doktorlar sıkıntı çekiyorlar?" diye sordu. Enginyurt'un sitem dolu sorusundan sonra bu kez Aslan Aydar, Durmuş'a yüklendi.
'Özel kalemimi ara'
Aydar, "Bugün (dün) bakanlığa gittim. Yerinde yoktun. Müsteşarın yok. Biz seni nerede bulacağız?" dedi. Aydar'ın bu çıkışı üzerine Durmuş, "Özel kalemimi arasan nerede olduğumu sana söyler?" yanıtı verdi. Aydar, Kars'ta büyük doktor açığı olduğunu belirterek, "Sende para yok, doktor yok. Millet her gün bize ana avrat küfrediyor" karşılığını verdi. Durmuş da, Aydar'a, "Ne demek ana avrat küfrediyorlar. Terbiyeli ol. Hem sen Kars'a doktor isteyeceğine oradaki bayan doktorun İzmir'e tayini için geldin" uyarısında bulundu.
Ve kavga...
Bunun üzerine sinirlenen Aydar, bağırmaya başladı. Aydar, Durmuş'a, "Terbiyesiz sensin. Şerefsiz olma. Bakanlığı yapamıyorsan istifa et. Nankör" diye bağırınca, MHP'li Uzunırmak, Aydar'ın koluna girerek uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada Durmuş, Aydar'a "Şerefsiz sensin. O zaman buyrun gelin bakanlığı siz yönetin" yanıtını verdi. Aydar, Uzunırmak tarafından Genel Kurul salonuna götürülürken, MHP'liler de Durmuş'u sakinleştirmeye çalıştı.