Doktor ve mühendisler bu habere dikkat!

Doktor ve mühendisler bu habere dikkat!
Doktor ve mühendisler bu habere dikkat!
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tam Gün Yasa Tasarısı'nda mühendis ve doktorları olumsuz etkileyen düzenlemeler olduğu yönündeki soruları yanıtladı.

ağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışının ardından, Tam Gün Yasa Tasarısın'da bir yanlışlık olduğu, mühendislerin ve avukatların da bu hatadan olumsuz etkilendiği yönündeki iddiaları hatırlatan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu şöyle konuştu:

2010 yılında çıkarttığımız kanunla bütün üniversitedeki öğretim üyelerini ilgilendiren bir yasa düzenlemesi yaptık. Bizim bu yeni düzenlememiz tıp fakültelerindeki hocalarımız ve diş hekimliği fakültelerimizdeki hocalarımız. Bu düzenleme otomatikman diğer fakültelerdeki hocalarımızı da 2010’daki kanunu düzenlemeye atıfta bulunduğu için onları etkiliyor. Biz geçtiğimiz Çarşamba günü tam gün boyutuyla meclise genel kurulu getirmeyi planladığımız, kanun tasarımızı grup başkan vekillerimize, hukuk fakültelerimize gerekse mimarlık ve mühendislik fakültelerimizden hocalarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeniden bir değerlendirme yapalım diye Başbakanımızla dün görüştük. ‘O da bir hafta 10 gün bir çalışma yapın. Ondan sonra yeniden meclis gündemine taşıyalım’ dedi. Bir hafta 10 gün çalışacağız. Bizim tabi ki Tıp fakülteleri ve Diş hekimlikleriyle ilgili düzenleme Sağlık Bakanlığı olarak bizi ilgilendiriyor. Ama hukuk, mimarlık diğer üniversitelerimizin diğer bölümlerindeki hocalarımızın statüsünü 2010’da çıkan kanunla paralel mi gideceğiz yoksa onu ayrıştıracak mıyız bu bir hafta 10 günlük çalışma içinde onun üzerinde çalışacağız. Ondan sonra da son şeklini vereceğiz” 

TAKSİM İLKYARDIM'IN YERİNE YİNE HASTANE YAPILACAK


Müzzinoğlu, Taksim’deki hastane binasının ne olacağı ile ilgili soruya, “Yıkılıp yenisi yapılacak. Proje çalışmaları başladı. Onun yerine yeniden o bölgeye sağlık alanında boşluk oluşturmadan ve Taksim’in geleceğine de hizmet sunabilecek modern bir hastane projesi üzerinde çalışıyoruz” yanıtını verdi.