Doktordan tehdit: Topuklarına sıkardım

Doktordan tehdit: Topuklarına sıkardım
Doktordan tehdit: Topuklarına sıkardım

İzmir’de sağlık çalışanlarına saldırıyı protesto eden Doç. Dr. Aydın Şanlı, “eğer o saldırgan benle denk gelseydi topuklarına sıkardım” dedi.

İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yakını ölen bir kişi, görevli doktorlar İranlı Nazenin Hasanzade ve Anıl Gürkan'a saldırarak tartakladı.

Olayın ardından saldırganlar serbest bırakılınca hastane çalışanları olaya sert tepki gösterdi.

Hastane çalışanları, tedavi gören annesi N.T.'yi kaybeden U.T. tarafından darp edilen doktorlar Nazenin Hasanzade ve Anıl Gürkan'a destek vermek ve yaşanan şiddeti protesto etmek için bahçede nöbet tutmaya başladı.

Yaklaşık 30 kişi meşaleler ve yanlarında getirdikleri pankartlarla hastanelerde meydana gelen şiddet olayına tepki gösterdi.

'TOPUKLARINA SIKARDIM'
Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Aydın Şanlı, "6 ay önce bugünkü saldırıyı gerçekleştiren şahsın annesini ameliyat ettim. Dünyada sadece 13, Avrupa 'da sadece 7 merkezde, Doğu Avrupa, Asya ve Kıta Rusya'sında sadece Türkiye 'nin akredite olduğu tek cerrah olarak ben ameliyat ettim. Bugünkü yaşanan olayla Türkiye'deki sağlık sisteminin geldiği son noktadır. Bugün burada ölümle tehdit edilen ben, isterdim ki tıp fakültesi kimliğimi göstereyim. Ancak silah ruhsatımı gösteriyorum. 45 yaşında olan ben, 11 yaşından beri yatılı okullarda okuyarak ülkenin en güzide hastanesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde Doçent olmuş adamım. Yakında Profesör olacağım. Bugünkü saldırıyı gerçekleştiren zanlı, eğer benle denk gelseydi yanlış adamdım. Ve ben maalesef hayatımın 28 yılını bu işe adamış bir insan olarak, onun topuklarına sıkardım" dedi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/112718511271854

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal de böyle yaparsa. - Sid Dorsett

  Yukarıdaki haber, içerik-aldatıcı başlık ilişkisi açısından parodik bir biçimde ve bilinçli olarak yanlış yazılmış. Böyle haberler yakışmıyor.

  Hekimlerimize geçmiş olsun - ahmetserhanpoyraz

  Çok değerli hekimlerimize yönelik,son derece çirkin saldırı haberinin böylesine yanlış bir başlıkla sunulması gazetecilik adına yanlış olmuştur. Adı geçen meslektaşımızdan özür dilenmesini diliyorum. Malesef ülkemizin şu anki durumunda, diğer benzerleri gibi hekimlik de ayaklar altına alındı. Hekimlik kutsaldı. Memleket kutsallığını kaybedince...kaybedildi. Geçmiş olsun tüm Türkiye'ye.

  O pek öyle değil sayın muhabir - Tan Öztürk

  Doktor aynen şöyle diyor "Dilerdim ki size Tıp Fakültesi Kimliğimi göstereyim, ama silah ruhsatımı gösteriyorum". Radikal muhabir olarak iletişim fakültesi 2. sınıf öğrencileri mi çalıştırmaya başladı?

  karşılıklı - bahar2004

  sanırım tüm hekimler olarak yakında bu noktaya geleceğiz, kendisi kesinlikle haklıdır, çünkü bizim de korumak zorunda olduğumuz bir hayatımız, daha da önemlisi hayatlarından sorumlu olduklarımız var, şiddet yanlısı değilim, ama benim yaşam hakkıma saldırırsanız ve bu ülkenin adalet sistemi bunun hesabını sizden sormazsa ben de aynı şekilde karşılık veririm.