Doktorlardan Sezer'e 'veto' için teşekkür

Tıp camiası, 14 Mart Tıp Bayramı'nda, daha önce 'yabancı hekim yasası'nı veto ettiği için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e teşekkür yağdırdı.

ANKARA - Tıp camiası, 14 Mart Tıp Bayramı'nda, daha önce 'yabancı hekim yasası'nı veto ettiği için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e teşekkür yağdırdı.
Ankara'da yerleşik tıp fakülteleri, 14 Mart Tıp Bayramı'nı Başkent Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı ve Sezer ile TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle kutladı. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faik Sarıalioğlu, konuşmasında hükümetin, yabancı doktorların Türkiye'de görev yapmalarına olanak tanıyan düzenlemesinin tıp camiasını derinden yaraladığını belirtti. Sarıalioğlu, Cumhurbaşkanı Sezer'in söz konusu yasayı TBMM'ye geri göndermesinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, "Teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi. Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Önder Okay da Sezer'e yabancı doktorlara Türkiye'de çalışma imkânı veren düzenlemenin de olduğu 'Torba Yasa'yı TBMM'ye iade ettiği için teşekkür etti.
Sezer: Günlük politikalarla olmaz
Törende konuşma yapmayan Sezer ise 14 Mart Tıp Bayramı mesajında şunları vurguladı: " Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sorunları, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir. Sağlık personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, rahat çalışabilecekleri ortam ve olanaklar sunulması, sorunların çözümünde etkili olacaktır "
Erdoğan: Birçok sorun bitti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Tıp Bayramı mesajında "Hedefimiz, herkese kaliteli, etkin ve yaygın bir sağlık hizmeti sunmaktır. Bu yolda devrim niteliğinde reformları hayata geçirdik. Sağlıkta birçok kronik sorunu halledildi" dedi.