Doktorların ihmali can aldı

Apandisiti patlayan 67 yaşındaki Fazlı Yılhan, saatlerce doktor bulunamayınca hayatını kaybetti.

EDİRNE - Apandisiti patlayan 67 yaşındaki Fazlı Yılhan, saatlerce doktor bulunamayınca hayatını kaybetti. Süloğlu ilçesinin Taşlısekban Köyü'nde yaşayan Yılhan'da, gece şiddetli karın ağrısı başlayınca yakınları Süloğlu Sağlık Ocağı sorumlusu ve İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Cihan Karaca'yı arayıp ambulans istedi. Dr. Karaca hastayı sağlık ocağına götürmelerini tavsiye etti.
Nöbetçi personel bulunamadı
Hasta sağlık ocağına götürüldü ancak müdahale edecek nöbetçi personel bulunamadı. Hasta ağırlaşınca durum kaymakam Ali İpek'e iletildi. İpek 55'inci Mekanize Tugayı'nı arayıp yardım istedi. Tugay revirine götürülen Yılhan'ın apandisitinin patladığı ve acilen hastaneye sevk edilmesi gerektiği söylendi. Yeniden sağlık ocağına dönen Yılhan ve yakınları, yine personel bulamadı.
Personel bulundu, şoför kayboldu
Personelin bir kısmına sabah saat 08.00'de ulaşılabildi. Doktorlar Yılhan'ı Edirne Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Bu kez de sağlık ocağı ambulansının sürücüsü Levent Çarpar bulunamadı. Kaymakam sürücüyü polisle sağlık ocağına getirtti. Yılhan, Edirne Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldığında, doktorlar apandisitin patladığını ve çok geç kalındığını söyledi. Yılhan burada öldü.
Kaymakam İpek soruşturma başlattı. Süloğlu Sağlık Grup Başkanı Dr. Karaca ise, gece kendisi ve personelinin arandığına dahil kanıt olmadığını ileri sürdü.