Doktorundan uyarı: Haberal'ın hayati tehlikesi var

Doktorundan uyarı: Haberal'ın hayati tehlikesi var
Doktorundan uyarı: Haberal'ın hayati tehlikesi var
Prof. Dr. Kansız: Mehmet Haberal'ın hayati tehlikesi var. O yüzden yoğun bakımda tutuyoruz. Hastalığının derecesini bilmiyoruz

 

İSTANBUL -  Ergenekon soruşturmasında tutuklu bulunan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Prof. Dr.  Mehmet Haberal'ın sağlık durumuna ilişkin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zerrin Yiğit ve Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız açıklama yaptı.

Kansız, Şu anda burada kendisini kalp rahatsızlığı nedeniyle akut koroner sendrom olarak yoğun bakıma yatırdık. Şu anda tetkikler yine devam ediyor. O yüzden kesin bir açıklama yapamıyoruz" dedi.  Haberal'ın hayati tehlikesi bulunduğunu söyleyen Kansız, "O yüzden kendisini yoğun bakımda tutuyoruz" diye konuştu.

Yiğit de Haberal'ın göğüs ağrısı şikâyetiyle kendilerine geldiğini belirterek şunları söyledi:  "Ağrıları ilaç tedavisine cevap veriyor. Ancak anjiyo yapmadan kesin olarak damarların durumunu söylememiz mümkün değil. Koroner damarlarından en az bir tanede darlık olma olasılığı var." (dha)