Dokuz aylık Ahmet Nuri ve 2.5 yaşındaki Zehra yetim

Şırnak 'ın Güçlükonak ilçesinde şehit olan 23 yaşındaki er Hasan Güreşen'in babası Nuri Güreşen isyan etti: "Bu acımasız terör, vatan evlatlarını teker teker yok ediyor... Bütün Türkiye feryat ediyor, haykırıyor.

İSTANBUL - Şırnak 'ın Güçlükonak ilçesinde şehit olan 23 yaşındaki er Hasan Güreşen'in babası Nuri Güreşen isyan etti: "Bu acımasız terör, vatan evlatlarını teker teker yok ediyor... Bütün Türkiye feryat ediyor, haykırıyor. Esas sorumlulardan bir tek ses çıkmıyor. Benim şehidim son olsun" dedi.
Güreşen ailesinin oturduğu Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi'ndeki evleri dün ziyaretçi akınına uğradı. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, fenalaşan aile üyelerine müdahale etti. Ailenin tek erkek evladı olan Güreşen'in tezkeresine beş ay kalmıştı. Dokuz aylık Ahmet Nuri ve 2.5 yaşında Zehra
isimli iki çocuk babasıydı. Baba Nuri Güreşen gazetecilere oğlunun 15 gün önce bir görev için İstanbul'a geldiğini anlattı: "Bana 'Baba, çocuklarım ve ailem sana emanet' demişti. Şehit olduğunu televizyondan öğrendim. Bu acımasız terör, vatan evlatlarını teker teker yok ediyor. En son benim yavrumu elimden aldı. Anasının yüreği yanıyor. Türkiye feryat ediyor. Esas sorumlulardan bir tek ses çıkmıyor. Bir daha anaların yüreği yanmasın. Bütün kuruluşları, dernekleri, şehidimin son yolculuğuna çağırıyorum. Vatan sağ olsun, benim şehidim son olsun."
Ziyarete gelenlerden biri de CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'di. Güreşen, bugün Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.